Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

18.02.2015 14:18

ВІДПРАВЛЯТИМЕМО ЛІСОДЕРЕВИНУ ЗА КОРДОН ЧИ ЗАЙМАТИМЕМОСЬ ГЛИБОКОЮ ЇЇ ПЕРЕРОБКОЮ |  Економіка та бізнес

Ще раз хочу написати про важливу для моїх виборців справу: Верховна рада прийняла за основу проект Закону України "Про особливості державного регулювання діяльності суб"єктів підприємницької діяльності, пов'язаних з реалізацією та експортом лісоматеріалів" (йдеться про мораторій на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді)» №1362. Цей закон має системне значення для всієї Буковини, а найбільше - для Сторожинецького, Вижницького, Путильського та трохи меншою мірою Кіцманського районів.
У законопроекті пропонується встановити мораторій на вивезення за кордон деревини та пиломатеріалів у необробленому вигляді строком на 10 років. Що це дає? Фактично ми створюємо умови для відновлення деревообробної та меблевої промисловості в Чернівецькій області. Даємо можливість підприємцям створювати тут додаткові робочі місця, що буде наслідком переорієнтації експорту з деревної сировини на продукцію більш широкого ступеня обробки.
Не відкрию великий секрет, якщо скажу, що у структурі буковинського експорту деревини і виробів з неї
переважає круглий ліс, який, найчастіше, продається за заниженими цінами у сусідні країни. Внаслідок цього нині маємо ліквідацію переробних підприємств, скорочення тисячі робочих місць. Громада краю не отримує значних сум прибутку та перетворюється на сировинний придаток для інших держав. Чим глибша переробка деревини - тим вища ціна вітчизняних виробів з неї та більше людей забезпечені роботою. Порівняно з одиницею деревини, проданої в круглому вигляді, ми б отримали в двадцять разів більше доданої вартості, якщо б її продали в меблях. Це той потенціал для розвитку, який, при вмілому користуванні зробить «лісові райони» Буковини заможними. Саме тут криється потенціал для надходження реальних коштів в місцеві бюджети громад.
Пріоритетним напрямом експорту мають бути товари, наприклад, меблі, а не «кругляк». Чернівецька область має можливість потіснити іноземних товаровиробників з вітчизняного ринку меблів, які, до всього ж, користуються нашою ж сировиною. Крім того, маємо по іншому ставитися до проблем екології. Адже ліс, окрім деревини, - це частина екосистеми: місце проживання звірів та птахів, джерело лікарської і технічної сировини, ягід, грибів, горіхів.
Скажу відверто. Для буковинських лісівників ситуація буде не проста. Доведеться забувати про існуючі схеми і діяти за новими правилами. В короткостроковій перспективі експортери постраждають від мораторію, але стратегічно ми маємо шанс для відновлення деревообробної та меблевої промисловості Буковини. І це, безперечно, найважливіше!
Ще раз хочу звернутися до усіх, хто має актуальні зауваги до даного законопроекту, з пропозицією долучитись до його підготовки до другого читання.
Пропозиціі прошу надсилати на E-mail:Rybak.Ivan@rada.gov.ua або приватним повідомленням на Фейсбук: https://www/facebook.com/ivan.rybak.94?fref=nf
  • Автор:Іван РИБАК, народний депутат України.
  • Джерело: "Рідний край" від 13.02.2015

Tеми