Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

27.01.2015 16:35

ЗА ЄДИНУ УКРАЇНУ, МИР І СПОКІЙ |  Громадянське суспільство

А подіям на головному майдані міста передувала символічна акція злуки - ланцюг єдності, який утворили на вулицях Сторожинця юнаки та дівчата, взявшись за руки. Відтак, вигукуючи патріотичні гасла “Слава Україні!”, “Героям - слава!”, “Україна - понад усе!”, вони попрямували до місця головного дійства.

Ведучі звертаються до учасників заходу з проникливими словами молитви за Україну, за мир і спокій, під символічне звучання благовіста. Лунає духовний гімн України - “Боже великий, єдиний”.

- Ми молимося за тих, хто боровся за волю України - Героїв Крут, Небесну сотню, за всіх загиблих в зоні АТО, за наших земляків, які віддали життя у битві за цілісність України, - Петра Боднаря, Іллю Валявського, Юрія Чікала, Іллю Леонтія, Андрія Шудравого, - лине над майданом.

Молебень за незалежність України, літію за всіх померлих, загиблих за свободу і соборність України біля пам’ятного знаку Борцям за волю України відправляють душпастирі о. Михайло Смоляк, о. Іван Гопко, о. Петро Андрійчук, о. Іван (з Панки), ксьондз Єжи Гавлюк. Дух єдності витає над святим місцем, де не раз схиляють голови християни різних конфесій. “Отче наш!” - в єдиному благанні звертаються серця сторожинчан, сповнені надії на мир та спокій на своїй рідній, неподільній, благословенній землі.

Ведучі оголошують початок урочистого мітингу.  Зри-нає величний гімн нашої держави, який на тлі останніх подій набув особливо глибокого змісту та став символом боротьби за право на свободу, самостійний поступ.

До присутніх звертається голова районної ради Катерина Гуцуляк, яка говорить про те, що сторожинчани зібралися на маленькому майдані, щоб продемонструвати велике бажання до єдності, злуки, що є запорукою непереможності нашого народу. Таких майданів по всій Україні є сотні і всі вони об’єднані спільним поривом та метою.

- Найперше, ми маємо особливо подякувати бійцям, які ціною життя відстоюють наше право і можливість зібратися єдиною родиною на цьому рідному майдані. Слава їм, нашим героям! - закликала очільниця влади.

Вона зазначила, що Свято злуки - одне з головних в нашій історії.

- Ще майже сторіччя тому українці продемонстрували своє єднання в прагненні мати власну незалежну державу. Тож не маємо права навіть на думку, що її  може не бути! Гуртуймося, єднаймося, будьмо певні в своїй перемозі!

На шляху до вистражданої незалежності випадали і випадають  тяжкі випробування. І одне із них - битва під Крутами, коли сотні юних студентів полягли в нерівному бою біля маленької залізничної станції Крути, увіковічивши пам’ять про себе як про Героїв, на яких орієнтується сучасна молодь - гідна  наступниця великих попередників.

Від імені ініціативної молоді міста до учасників акції звернувся Максим Пансик, який закликав не забувати про героїчне минуле і подвиги сьогодення в боротьбі за цілісність та незалежність України. Він підкреслив, що кожен, хто не може зі зброєю берегти землю, має можливість долучитися до великої і потрібної справи - волонтерства.

Хвилина мовчання. Над майданом, де щойно зринали молоді голоси, западає тиша. В цю мить кожне сер-це сповнюється невимовним болем за страчені молоді життя, за всіх  полеглих у минулі роки та в нинішній час, коли підлий і підступний  ворог в личині “брата” встромив ножа у спину, нав’язавши смерть і втрати... Українці, наймиролюбніші за ментальністю, змушені брати зброю у руки, щоб відстоювати власну землю, право на майбутнє у світовій спільноті.

У той день над майданом тричі лунала молитва “Отче наш”, яка єднає християн різних конфесій усього світу. Бо всі надії наших краян, нашого народу у цей тривожний час, коли ллється невинна кров, покладені на Всевишнього, на торжество справедливості та праведний Божий суд: “Господи, благослови нашу рідну Україну!”

 
 
 
 
 
 


  • Автор:Лариса ЛЄВІНА. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ.
  • Джерело: "Рідний край" від 23.01.2015

Tеми