Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

06.11.2014 17:07

БУКОВИНСЬКЕ ВІЧЕ |  Громадянське суспільство

Громадськість краю 3 листопада відзначила 96-річчя Буковинського віча та в черговий раз вшанувала пам’ять наших земляків, котрі в листопаді 1918 року проголосили своє бажання жити в українській державі і згодом впродовж ХХ століття без вагань віддавали своє життя за українську майбутність нашого краю. На центральному майдані міста Сторожинець відбулися Народні збори та театралізоване дійство, які розпочали виконанням Державного Гімну України та спільним танком представників різних національностей району, зокрема, поляків, румунів та українців на знак єдності й міжнаціональної злагоди серед мешканців Сторожинеччини.
У заході взяли участь голова районної ради Катерина Гуцуляк, голова райдержадміністрації Ярослав Бартош, депутати районної ради, представники установ, організацій та громадськості району. На заході були присутніми багато молоді та учнів шкіл, котрі  завітали на майдан із національною символікою та плакатами зі словами «Україна єдина», «Ми – за мир», «Захід та Схід разом» тощо.
До учасників Народних зборів звернулася  Катерина Гуцуляк, яка зазначила, що майже століття тому буковинці різних націй та народностей, різних віросповідань та політичних поглядів зробили вибір на користь соборної України.
Влада – явище тимчасове, а народ - вічний! Так мислили прибулі на віче представники ближніх і дальніх сіл, містечок і міст Буковини, проявивши справжню державну мудрість, підправивши де в чому навіть поважних професійних політиків. Це був визначний документ державотворення на цій частині української землі, який мав тривалу передісторію, її перший реальний крок на тернистому шляху до єдиної Соборної України, що засвідчив волевиявлення буковинських українців у листопадові дні 1918 року. Таким чином, зазначила очільниця районної ради, близько 10 тисяч осіб з усіх кутків Буковини висловили свою віковічну мрію – як і нинішні українці – жити в українській незалежній, соборній і єдиній Україні. Катерина Гуцуляк побажала присутнім миру, злагоди, добробуту у кожному домі, у кожній родині, а також подякувала  молоді за вияв патріотизму.
     До присутніх на зібранні  також звернувся учасник Народного Руху України, житель села Костинці Микола Лютик, який згадав історію своїх рідних, котрі були учасниками Народних зборів 1918 року у м. Чернівці. М.Лютик висловив велику радість з того, що в урочистостях взяли участь багато молодих людей, учнів шкіл та впевненість у тому, що саме вони стануть гідною зміною та справжніми патріотами  нашої держави, які будуть жити в  незалежній, соборній і єдиній Україні.
Хвилиною мовчання  вшанували пам’ять борців за волю України, Героїв Небесної Сотні, а також Героїв, загиблих у зоні АТО. Учасники художньої самодіяльності представили до уваги присутніх театралізоване дійство на патріотичну тематику.
 
 
 
 

  • Джерело: Прес-служба районної ради

Tеми