Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

16.10.2014 10:07

ЕНЕРГЕТИЧНА ГАЛУЗЬ В ОСІННЬО-ЗИМОВИЙ ПЕРІОД ПЕРЕХОДИТЬ НА ОСОБЛИВИЙ РЕЖИМ КОРИСТУВАННЯ  |  Економіка

- Осінньо-зимовий період для енергетиків завжди напружений через зростання навантаження на електромережі. Кінець 2014-го та перши й квартал 2015 року в нинішній ситуації у державі обіцяють бути особливо напруженими. Тепер в Україні через політично-військовий конфлікт з Росією (головним постачальником газу), йде велика робота по заміщенню цього виду палива альтернативними. Так як район, можна сказати, наполовину газифікований, то відповідно ця частина споживачів шукає один з можливих варіантів заміни газового обігріву на електричний. При нормальній схемі постачання в літній період наш район споживав 9 млн. Квт/год. електроенергії щомісячно, а у зимовий період - 16 млн. Квт/годин щомісяця. і Фактично ріст помісячно складає 75% при наявності газу.
- Чи надходять скарги від людей про перепад у електромережі?
- Ми маємо, на жаль, тенденцію на збільшення скарг від населення, особливо приватних будинків, на те, що із збільшеннями навантаження у них падає рівень напруги нижче 220В на фазі. Нічого дивного у цьому немає. Розрахунок мереж при їх будівництві, особливо тих, які були побудовані ще за радянських часів, проводився за стандартом будівельних норм 1,3кВт на будинок або ж у більш пізній час укладались договори на 2,0кВт - 2,5кВт. Для забезпечення такої потужності установлювали електролічильники 15А та з вимикачами 6,3А та 10А.
Зараз, згідно, з будівельними нормами та правилами на газифіковане приміщення, мінімальна величина приєднаної потужності складає 5кВт, а негазофікованих - 8кВт і більше.
Якщо тепер у споживача фактично загальна потужність електроприймачів складає 20кВт, то це неодмінно викличе падіння напруги і перерви у електропостачанні або подачі неякісної електроенергії для інших споживачів. Тому ми вимушені обмежувати таких споживачів по тій потужності, яка прописана у договорі, згідно ТУ (технічних умов).
-  Як діяти тим громадянам, які побажали переобладнати свої котли на електричні?
- Якщо хтось вирішив перейти на електроопалення, а з 1 жовтня вартість 1кВт - 23,7коп/ кВт.год. і величина 3600кВт год. в місяць, то настав час негайно починати це робити.
Проконсультуватись, визначитись, яка потужність електрокотла йому потрібна, отримати технічні умови, укласти договір на приєднання, реконструювати внутрішню електромережу згідно з проектом, встановити диференційний облік електричної енергії. В іншому випадку споживач буде обмежений в потужності, якщо почне споживати її більше передбаченої договором на електропостачання. Якщо споживачі будуть виконувати вище вказані вимоги, то тоді якість електроенергії
відповідатиме вимогам ПУЕ і не виходитимуть з ладу обладнання Сторожинецького РЕМу.
- Як має проходити оплата?
-  Хотілось би наголосити про оплату за спожиту електроенергію, щомісячно, згідно з подали рахунками, або по електронній базі даних, які подає РЕМ в Ощадбанк і інші банки.
Надіємось на співпрацю щодо споживання та розрахунків за спожиту електричну енергію.
-  У липні Кабінет Міністрів України прийняв відповідну Постанову. Що вона передбачає?
- Постановою Кабінету Міністрів України від 9 липня 2014 року затверджено розподіл обсягів газу по регіонах і передбачено скорочення його споживання на 30 % за усіма категоріями, крім населення, - по бюджетних установах, підприємствах ТКЕ та промисловості. В обласній державній адміністрації працює антикризовий енергетичний штаб, реалізуються напрацьовані ним заходи, щоб економія відбулась у визначених межах.
У сфері теплоенергетики, наприклад, заплановано модернізацію і переоснащення котелень в усіх містах Буковини. Половина теплопостачальних підприємств області уже проводить закупівлю необхідного котельного обладнання.
Рішенням Уряду Чернівецькій області передбачено надання субвенції у сумі 10 млн. грн. для впровадження енергоефективних заходів із заміщення природного газу. Влада формує відповідний перелік об’єктів.  • Автор:Емілія СЛЮСАР.
  • Джерело: "Рідний край" від 10.10.2014

Tеми