Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

27.08.2014 15:21

СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ ЗАХИСТИМО НАШУ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ |  Привітання

Дорогі краяни!
В непростий для нашої держави час відзначатимемо найвизначніше свято країни - День її народження, День Незалежності України. В ці дні ми подумки знову і знов гортаємо сторінки нашої історії, згадуємо історичні битви, звеличуємо відважних лицарів-козаків, прославляємо мужніх борців за волю України. У різні історичні періоди та епохи люди ставали на захист своєї Вітчизни, з честю і гідністю відстоювали волю і свободу свого народу.
1991 рік… Рік проголошення Незалежності української держави. Пригадую, яка радість огортала серця українців. Ми вірили, що нарешті станемо повноцінними господарями на своїй Богом даній землі. Тоді затвердили основні символи та державні атрибути самостійної держави, більшість навчальних закладів поступово перейшли на українську мову навчання, а про незалежну Україну, про досягнення її громадян стало відомо далеко за межами нашої держави. Розвивалися громадські організації, політичні партії, формувалися вільна думка і незалежна позиція справжніх патріотів України. Суспільство почало гостро відчувати несправедливість, організовувало спільні громадські акції протесту. Найактивніші з нас брали участь в акціях «Україна - без Кучми», «Повстань, Україно!» та інших. Чи досягли ми тоді бажаного результату - важко сказати. Але, без сумніву, той громадянський рух спротиву режиму та диктатурі став передумовою побудови справді незалежної української держави.
2004 рік… Життя ніби поділилося на «до» і «після» Помаранчевої революції. Небачена у світі згуртованість та єдність українського народу, шана і повага один до одного, яка панувала в той час на майданах всієї країни, не залишила байдужими багатьох людей. Про Україну заговорили в усьому світі. Скільки було надій та сподівань, що все в нашій країні зміниться: що будемо жити без корупції, сватівства та кумівства, що чиновники не братимуть хабарі, що будуть створені нові робочі місця і наші заробітчани повернуться до своїх домівок, що діти навчатимуться в українських вузах і після їх закінчення знайдуть роботу за фахом, за яку отримуватимуть гідну заробітну платню… Та виявилось, що багато наших сподівань не справдилися. Частково і через те, що суспільство не взяло на себе функцію контролю за діями чиновників, сподіваючись, що нова влада сама впорається із запитами народу. Прикро, але більшість представників «помаранчевої» влади не зуміли скористатися величезною довірою людей, зрадили мріям і сподіванням тих, хто боровся і надіявся, що нарешті виборов оновлену країну.
З 2010 року Україна, як на мою думку, різко змінила свій шлях розвитку. Ми стали свідками політичних переслідувань, надуманих кримінальних справ, небачених розмірів грабунку державних коштів найвищими посадовими особами держави. На посади в ключові міністерства призначали представників інших держав, які відверто і нахабно проводили українофобну політику в усіх галузях життєдіяльності народу.
Терпець в українців обірвався - і з’явився другий Майдан. Наш народ виявив бажання жити у спільній європейській сім’ї, користуватися тими ж демократичними цінностями і стандартами, як у великій Європі. Режим Януковича
зорганізував небачений в демократичному світі терор проти власних громадян. Але славний український народ знайшов в собі сили побороти усю ту нечисть і сказав своє слово. На жаль , дуже до ро гою ціною: життям на ших Г е ро їв - Не бе сно ї сотні. Вони загинули тільки за мрію жити в оновленій країні…
На жаль, крапля крові останнього загиблого Героя на Майдані не стала останньою у нашій державі. Тоді ми не могли собі навіть уявити, що, подолавши внутрішнього ворога, наш народ стикнеться з зовнішнім - ще більш безжальним агресором, який готовий пожертвувати життям багатьох сотень людей, щоб загарбати частину території української держави. Неоголошена війна у східних регіонах України стала великою трагедією нашого народу. У ці дні гинуть найкращі сини Вкраїни, цвіт нашої нації. Чорна звістка облетіла і наш край. Наші герої - Ілля Валявський, Ілля Леонтій, Петро Боднар, Андрій Шудравий, Юрій Чікал - віддали свої життя за збереження територіальної цілісності та суверенітету Батьківщини, за нас з вами, за кожну родину, за наш край . Сьогодні заради світлої пам’яті загиблих Героїв, заради гідності тих, хто нині воює на сході, кожен справжній чоловік повинен стати на захист своєї Батьківщини. Якщо цього не зробити нині, то вже завтра ворог підійде до наших воріт. І тоді вже буде пізно боротися.
Дорогі земляки! Я знаю: ви - працьовиті і натхнені, ви -мужні і сміливі, ви завжди готові прийти на допомогу своєму ближньому. Подумайте: як багато ми можемо зробити для захисту своєї країни, щоб не пожалкувати згодом про свою байдужість.
Сім’ї втратили синів, чоловіків та батьків. Нині вони потребують нашої допомоги та підтримки - не лише фінансової , але й моральної : корисної поради, доброго слова та благородної справи. Наші хлопці воюють в зоні АТО. Їм дуже потрібні наші увага і турбота: подзвоніть їм, поповніть картку мобільного телефону, допоможіть батькам, родині… Хай вони відчують наше з вами піклування.
Звичайно, ми всі прагнемо, щоб лихо, яке спіткало нашу країну, чи не кожну українську родину, якнайшвидше минуло, щоб якось вранці ми прокинулися - а війни вже немає. Але, на жаль, не все так просто. Боротьба за українську землю триває.
Впевнена, що ми переможемо, збережемо честь і гідність нашого народу. І вже 24-річницю Незалежності відзначатимемо в мирних умовах, в квітучій, демократичній та цілісній державі, ім’я якої - Україна.
Вітаю всіх краян із світлим державним святом! Хай в кожній домівці, в кожній родині панують мир і злагода, добро та любов. Хай Господь опікується нашим багатостраждальним народом, кожним патріотом України, який нині виборює у терористів та зовнішніх недругів цілісність Батьківщини, наше квітуче майбутнє. Нехай завжди їх охороняє Ангел-Охоронець - від куль і вибухів гранат. А рідним мобілізованих краян нехай Бог дарує терпіння, міцне здоров’я та віру у краще завтра, в те, що вони невдовзі дочекаються живими і неушкодженими своїх синів, чоловіків, братів та батьків.
За нами - правда, а, отже, з нами - Бог! Слава Україні!!!

  • Автор:Катерина ГУЦУЛЯК, голова районної ради.
  • Джерело: "Рідний край" від 22.08.2014

Tеми