Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

16.07.2014 13:36

ВРЯТУВАТИ ЖИТТЯ МОЖЕ КОЖЕН |  Медицина

Нині, у неспокійний для Вкраїни час, окремі навички та знання, які ми вивчали у школі, стали особливо актуальними. Зокрема - ті, які стосуються надання першої медичної допомоги.
Така думка, мабуть, була основною метою тренінгу, який нещодавно організували працівники обласної та районної організацій Товариства Червоного Хреста для представників рятувального формування району. У ньому взяли участь близько десятка молодих, небайдужих людей, які з власної волі зголосилися бути волонтерами, в обов’язки яких входить допомога людям у випадку лиха на теренах району та області.
Голова обласної організації Товариства Червоного Хреста, тренер міжнародного класу Тетяна Корнілович та інструктор з надання долікарської допомоги Олена Кирилюк навчали, як надавати невідкладну допомогу при різноманітних травмах, зовнішній та внутрішніх кровотечах, переломах, опіках, укусах змій та шершнів, задусі, ударах електричним струмом, а також проводити серцево-судинну реанімацію.
- Щороку у світі від нещасних випадків гинуть 200 тисяч людей. Майже третину з них можна було б врятувати, якщо б перед приїздом лікарів їм надали невідкладну допомогу, - зауважила голова обласної організації Товариства Червоного Хреста Тетяна Корнілович. - Перші три-чотири хвилини - саме цей час може бути вирішальним для порятунку людей. При цьому знадобляться не тільки знання, а й оперативність, послідовність і правильність дій при надзвичайній ситуації.

АЛГОРИТМ ДІЙ ПРИ НЕЩАСНОМУ ВИПАДКУ
Опинившись на місці пригоди, потрібно:
1. Оглянути місце пригоди (зрозуміти, що відбулося);
2. З’ясувати, скільки є постраждалих;
3.  З’ясувати, чи є місце пригоди безпечним для постраждалих (чи не потрібно транспортувати їх звідти). Забезпечити безпеку їм, собі та оточуючим;
4. Виявити причину, яка призвела до біди (якщо є кровотеча, то з’ясувати, в результаті чого вона з’явилася);
5.  Оглянути потерпілих і надати долікарську допомогу;
6.  Викликати лікарів. У телефонній розмові обов’язково повідомити: що трапилося, яка причина нещасного випадку, адреса місця пригоди, кількість потерпілих та які у них травми...
Правила надання долікарської допомоги необхідні багатьом, адже вони забезпечують безпеку життя кожного із нас.

  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА. Фото автора.
  • Джерело: "Рідний край" від 11.07.2014

Tеми