Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

11.07.2014 16:04

ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЯРОСЛАВА БАРТОША ДО ЖИТЕЛІВ РАЙОНУ СТОСОВНО ОБГОВОРЕННЯ ЗМІН ДО КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ ЩОДО ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ |  Діяльність органів виконавчої влади

Дорогі краяни!
Сьогодні наша держава переживає надзвичайно складний, але, водночас, дуже важливий етап свого становлення як незалежної та правової європейської держави. Прагнення розвиватися за цивілізованими принципами український народ довів, вийшовши на Майдан та повставши проти свавілля влади, безчинств та корупції чиновників, судового безправ’я. Таким чином, колишня влада, представлена в основному членами Партії регіонів, була відправлена у відставку. Відтак громадяни на демократичних виборах обрали нового Президента України.
Нині маємо легітимного Главу держави та нові обличчя біля її керма. Однак усі розуміємо - так як ми жили досі - так жити не можна. Тож, сьогодні на часі - зміна державного управління й територіального устрою України, які залишилися нам у спадок від Радянського Союзу. Це слід зробити шляхом передачі повноважень виконавчої влади на місця - ближче до людей. Адже саме люди мають мати можливість контролювати дії влади.
Саме такі реформи знайшли своє відображення в проекті змін до Конституції України щодо децентралізації державної   влади, розробленому урядом.
Основні зміни до Основного закону відтак передбачають запровадження трьохрівневої системи адміністративно-територіального устрою України - область, район, громада з повсюдністю місцевого самоврядування; передачу функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня; наділення громад максимально широким колом повноважень; чітке забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування необхідними
фінансовими ресурсами, в тому числі через їх участь в загальнодержавних податках; ліквідація державних адміністрацій і створення натомість державних представництв з тільки контрольно-наглядовими і координаційними, а не виконавчими функціями.
Для широкого обговорення вказаних змін до Конституції на Сторожинеччині запланували проведення низки “кущових” нарад, в яких візьмуть участь представники усіх населених пунктів району. Такі наради, зокрема, відбудуться у місті Сторожинець, смт. Красноїльськ, у Старій Жадові, Банилові-Підгірному та Великому Кучурові за участі прилеглих до кожного з населених пунктів сіл. Згодом делегати “кущових” нарад зберуться на підсумковій районній нараді. Остання, у свою чергу, делегує представників на обласний захід з обговорення змін до Конституції. Таким чином - думка кожного дійде до столиці й буде взята до уваги.
Відтак закликаю усіх мешканців району взяти активну участь в обговоренні змін до Конституції, які визначатимуть подальшу долю держави та кожного з нас.
План проведення “кущових” нарад буде опубліковано на офіційному веб-сайті райдержадміністрації, у районному часописі «Рідний край» та оголошено по районному радіомовленню.
Тож, бажаю нам усім успіхів у реформуванні держави.
Подбаймо про те, в якій державі завтра прокинуться наші з вами нащадки.
Слава Україні!

  • Джерело: "Рідний край" від 11.07.2014

Tеми