Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

09.07.2014 13:53

НА 140-РІЧЧЯ ДО МАРКА ЧЕРЕМШИНИ |  Культура

Нашу творчу "Родину" зі Сторожинеччини запросили на урочистості з нагоди святкування 140 років від дня народження українського письменника-новеліста Марка Черемшини. У делегацію увійшли завідуюча бібліотекою с. Великий Кучурів Наталія Бевцик, колишній "афганець" Дмитро Федорча та авторка цих рядків. Перебуваючи у Снятині, ми завітали до літературно-меморіального музею Марка Черемшини, де саме до ювілею зробили ремонт.
Урочистості розпочались з покладання вінків та квітів до пам'ятника письменника, що знаходиться поруч з музеєм у Снятині. Два священики відправили панахиду на могилі відомого земляка. А саме дійство відбувалося у районному будинку культури.
Серед запрошених були відомі науковці ЧНУ Богдан Мельничук та Микола Гуйванюк, лауреати попередніх років, місцева влада... Керівники району в урочистій атмосфері вручили літературно-мистецьку премію імені Марка Черемшини у 2014 році у декількох номінаціях. Потім презентували спеціальний випуск краєзнавчого і літературно-мистецького журналу "Снятин". Також представили науково-популярну книгу «Марко Черемшина у спогадах, документах і матеріалах». Святковий концерт з нагоди свята презентували лауреати премії імені Марка Черемшини минулих років. Особливо приємно вразили чудові голоси квартету чоловіків зі с. Белелуй Снятинського р-ну Під час концерту познайомилась з п. Миколою Тимчуком, постійним автором газети «Відродження».
Також ми відвідали музей книги у Снятині, а ввечері навідались до відомої діячки Ольги Козубської.

  • Автор:Елеонора СКІПОР, старший вчитель, заступник голови обласного товариства "Голгофа".
  • Джерело: "Рідний край" від 04.07.2014

Tеми