Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

07.07.2014 13:36

ЕШЕЛОНИ ЇДУТЬ НА СХІД |  Суспільство

У вівторок з Чернівецького залізничного вокзалу у східному напрямку відправили військовий ешелон з технікою та мобілізованими буковинцями, яких призвали в Чернівецький батальйон територіальної оборони. У підрозділі є й чоловіки з Підгір’я.
За інформацією військових, кінцева зупинка потягу - м. Бердянськ у Запорізькій області.
Проводжали військовий ешелон представники влади з нашого району, а також Глибоцького, Вижницького, Кельменецького та Новоселицького, їхні рідні, знайомі.
Ми попросили поділитися думками з цього приводу голову РДА Я. М. Бартоша.
- Згаданий батальйон був сформований в тому числі і за рахунок жителів нашого району, на полігоні відпрацював бойове злагодження. А після отримання наказу відбув у Запорізьку область.
Завдячуючи громаді району, яка долучились до збору коштів на підтримку війська, для наших краян вдалось закупити за кордоном бронежилети 5-го класу. Вони успішно пройшли випробування у нас на полігоні і продемонстрували, що мають високий рівень захисту.
Зі зібраних коштів також закупили і подарували кожному військовослужбовцю з нашого району уніформу, черевики німецького пошиву. Словом, екіпірували, як годиться. А також на дорогу забезпечили продуктами харчування. У розмові з нашими краянами пересвідчився: переважна більшість з них абсолютно свідомі того, які завдання можуть стояти перед   ними.
У цьому контексті хотів би наголосити і на таких речах. Триває мобілізаційна кампанія згідно з відповідними наказами Президента. І це всі маємо усвідомити. Є спільна біда, яку маємо подолати, змобілізувавшись, яку маємо вигнати з нашого спільного дому, ім’я якому Україна. Якщо будемо стояти за принципом “моя хата з краю...”, то наш дім може невдовзі весь запалати великим полум’ям пожежі. Нині цю можливу велику трагедію ще можна зупинити.
До речі, у батальйоні, який поїхав на схід, є одна рота, яка складається винятково з добровольців.
На превеликий жаль, нині, про це теж потрібно відверто говорити, є деструктивні сили, які впливають на ситуацію. Це було помітно і під час блокування військової частини у Чернівцях перед відправленням військових на схід країни. Не важко здогадатись, де пишуть сценарії для подібних речей. Хоч, безперечно, матерів, дружин, дітей тих, чиї чоловіки одягнули нині військову уніформу, можна і треба розуміти. І не тільки, але й всіляко підтримувати у важкий час. Це - завдання влади, кожного з нас. Водночас, хочу всіх запитати: чи не з блокування військових, силових структур на сході розгорілось вогнище? Нині там цивільні люди прагнуть миру і спокою. Але спрут пустив свої щупальця і тепер від цього важко і болісно для нас всіх.
Тому вкотре закликаю краян бути дуже свідомими і згуртованими. Особливу подяку складаю всім, хто сьогодні проходить службу в нашому війську, їхнім родинам. Закликаю схилити голови перед пам’яттю загиблих наших земляків. На їхньому прикладі будемо виховувати підростаюче покоління.


  • Автор:Ярослав ЛИЖНИК. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ
  • Джерело: "Рідний край" від 04.07.2014

Tеми