Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

29.05.2014 10:41

МАЙСТЕР СЛОВА ПРЕЗЕНТУВАВ НОВУ КНИГУ |  Культура

Гостями літературно-мистецької вітальні «Літературний вернісаж», яка діє при Сторожинецькій ЦРБ, часто є знані в краї та на Буковині літератори, композитори, інші талановиті люди. На одній з останніх гостин у вітальні побував Мирослав Лазарук з Чернівців. Він - директор меморіального музею імені Володимира Івасюка. А ще - непересічний поет, прозаїк, твори якого знані в Україні, а порівняно віднедавна - і в Росії. А ще - головний редактор «Буковинського журналу», лауреат літературно-мистецької премії ім. І. Нечуя-Левицького, літературних премій ім. Дмитра Загула, Сидора Воробкевича, «Князь роси»
ім. Тараса Мельничука, імені Ірини Вільде.
Уже перша поетична збірка “Коломия”, де відчувається багато мотивів, навіяних малою батьківщиною (народився М. Я. у с. Королівка Коломийського району на Івано-Франківщині), засвідчила: в літературу прийшла людина з ніжним відчуттям минулого і сьогодення.
Під час засідання Мирослав Ярославович презентував, окрім свого доробку впродовж багатьох років, і новий роман у новелах «Посаг для приречених», за який удостоївся у цьому році премії імені Ірини Вільде. У центрі роману - образ жінки-патріотки, котра пройшла важку дорогу післявоєнного лихоліття на західних землях України. Це, безперечно, цікавий і небуденний погляд на те, що перенесли галичанки, сини яких перебували в русі опору, гинули за Україну. До речі, як зізнався письменник, його мама теж за жертовну роботу у підпіллі потрапила на заслання. Символічно, що одразу ж у першій новелі згаданої книги розповідь про жінку, яка мала підкошене здоров’я, але перейшла в інші світи тільки після того, як почула по радіо звістку про проголошення незалежності України.
Під час зустрічі Мирослав Лазарук ділився враженнями від спілкування з Миколою Вінграновським, Ігорем Римаруком, людьми, які були знаковими в українській літературі. А також - своїм баченням непростого сьогодення.
На згадку про навідини директор Сторожинецької районної ЦБС Тетяна Ковбан подарувала М. Лазаруку книгу «Сторожинець: мандрівка крізь віки».

  • Автор:Ярослав ЛИЖНИК. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ
  • Джерело: "Рідний край" від 23.05.2014

Tеми