Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

20.05.2014 14:51

«НИНІ НЕЛЕГКО ВСІМ...» |  Діяльність органів виконавчої влади

-  Ярославе Михайловичу, Ви приступили до виконання обов’язків голови РДА згідно з указом виконуючого обов’язки Президента України О. Турчинова у доволі нелегкий час. У цьому плані Вам можна до певної міри по-людськи поспівчувати: обмеженість у фінансових ресурсах, неспокій у країні... І все ж наважились взяти, образно кажучи, “ шапку Мономаха ”. Вона важка у нинішній день?

-  Нині нелегко всім... А хіба тим, хто стояв, хто загинув за кращий день на Майдані у Києві було легко? Чи може легко тим хлопцям, які нині на сході України протидіють терористам?.. Маємо на них рівнятись, робити так, як підказують нам совість і честь, котрі, вірю у це, притаманні переважній більшості наших краян. Тому такі поняття, як “важко-легко” є відносними...
Зміна влади відбулася після Майдану, після революції Гідності, де переважна більшість українців продемонструвала: так далі жити не можемо і не хочемо.
Зрозуміло, що краяни покладають великі надії на нову владу. І це закономірно. Хочуть, зокрема, бачити зміни і у кадровій політиці. Вони відбуваються... Нині призначений новий перший заступник голови РДА - Діана Ковальчук... Будуть і інші призначення.
Водночас маємо відверто сказати: кадрова “лава запасних”, кадровий резерв є вкрай обмеженим з різних на те причин. Бо поставити нову людину - не проблема. І, водночас, нема часу на те, щоб на помилках вчитися...
Наприклад, сьогодні є певні проблеми у призначенні начальника управління освіти, молоді і спорту. З цього приводу спілкувався з ветеранами галузі, директорами шкіл... Але одразу скажу: це має бути людина -професіонал.Мене не стільки цікавлять,як може визначитись дивним комусь, політичні погляди кандидата,як фаховість.
До речі, перед тим,ніж переступити поріг кабінету голови РДА, я дав собі слово: з моїх вуст не почують,що, скажімо, слід підтримувати ту чи іншу політичну силу, сприяти її розбудові. Хоч за моєю інформацією, нині є бажаючі поміняти вчорашню політичну шапку на одну з тих, під якими вистояв Євромайдан.
- Одним з таких перших реформаторських кроків слід вважати й зникнення фотогалереї колишніх керівників району за час незалежності України. З цього приводу, як кажуть, скільки людей - стільки думок: одні поставились байдуже до таких “дрібниць”, інші з подивом сприйняли, мовляв,все ж історія, кому вони заважали?...
-  Портрети керівників району ми зняли не тому, що їх встановила колишня влада. До речі, до того ніхто не додумався у такий спосіб пошанувати попередників. По - перше, стін у фойє, де знаходиться райдержадміністрація, не вистачить на наступників, якщо продовжувати йти цим шляхом далі. По-друге, фотогалерея розпочиналась з Віктора Жука, одного з перших керівників району на зорі незалежності, депутата Верховної Ради України,а до того першого секретаря райкому партії. Але ось, як мені розказували, цей чоловік, світла йому пам”ять, навіть за тоталітарної системи не був особливим прихильником таких почестей...
Натомість ми розмістимо на звільненій стіні більш корисну інформацію для гостей, для тих, хто хоче підставити плече району - карту інвестиційно привабливих куточків Підгір’я.
-  Прошу пояснити про ще один крок, який ми відстежили за останій час - відсутність понеділкових планерок - нарад у розширеному форматі зі залученням керівників служб, відомств, підприємств, організацій.
- Як на мою думку, вони не зовсім оправдані. Бо, скажімо, мені важко судити, яку користь принесе керівнику лісового господарства чи дорожньої служби ота потрачена година, під час якої заслуховуємо питання, котрі стосуються стану харчування у школах.Ми вирішили піти іншим шляхом: наради проходять і будудь проходити зі залученням тих служб, які безпосередньо мають стосунок до питань, котрі треба вирішувати негайно, а всі інші про це, сподіваюся, почерпнуть інформацію з “Рідного краю”. А ось ширшого формату наради будемо практикувати не частіше, ніж раз у місяць. Бо, чесно кажучи, радитись заради того, що радитись,відволікаючи людей від вирішення поточних проблем, міркую, не варто.
-  Нині в районі є питання, які набули особливої гострости, зважаючи, що нового імпульсу набрали громадські ініціативи. Скажімо, представники самооборони, за нашою інформацією жорстко взяли під контроль вибір гравію у Сіреті, затримано атомашини, техніку, ми стали свідками навідин до влади тих людей, які займаються продажем гравійно-піщаної суміші. Кажуть, розмова була доволі “гаряча”... Чи розставлені крапки над “і”?
- Так, розмова була. І ще буде. Бо у нас справді є люди, які займаються незаконним видобутком гравійно - піщаної суміші. Тут нічого скривати і вдавати, що цього немає.Хто проти цього, щоб ці ініціативні люди, які займаються згаданою справою і які вже закупили для цього відповідні агрегати,вклавши в них чималі кошти, не зайнялись цією справою? Тим більше, що наші краяни з настанням тепла приступають до будов. І це тільки треба вітати. Питання в іншому - все має будуватись у правовому полі.
А цього не завжди прагнуть розуміти ті,хто займається забором гравію з річки Сірет. От тому й плануємо зробити пункти прожажу цього будматеріалу, створити прозору систему. До певної міри виграє від цього й бюджет. Один з
варіантів - завоз гравійно - піщаної сировини з Іспаса, де є узаконений кар”єр. Розглядаємо й інші варіанти вирішення цього питання.
Водночас хочу наголосити: хлопці зі самооборони, які пройшли перевірку Майданом, прагнуть як і я,тільки одного: щоб все було у рамках закону. Чи це стосуватиметься гравію, чи це стосуватиметься лісу!.. Я тільки вітаю такі ініціативи громадськості. Бо громада має право знати і контролювати.
До речі, представники нашої самооборони доволі активні люди, які не дозволили свого часу заїжджим “козакам”чи тим, хто рядився під них дестабілізувати обстановку в районі. Тож, їм треба тільки подякувати. До слова, нині у самообороні в районі налічується приблизно 25 чоловік. Вони також часто патрулюють разом з нарядами міліції.
Якщо вже розповідати про громадські організації, які виникли після Майдана, то у нас діє і рада Майдану, котра здійснювала так би мовити міні - люстрації тих чи інших керівників в районі, на яких були скарги.
Як і маємо у районі антикорупційний комітет, до якого теж є звернення громадян.Словом,життя активізува-лось,пульсує новими імпульсами, це, зокрема, дає і владі можливость багато речей відстежити, проаналізувати, зробити висновки.
Влада і надалі стимулюватиме громадський контроль за всіма, без винятку, суб”єктами діяльності на теренах регіону. Це - позитив. До речі,так чинять у багатьох країнах Європи.І маємо до того звикнути.
-  Цьогоріч святкування Дня Перемоги у райцентрі було до певної міри не звичним: вже хоча б тому,що розпочалось урочисто - траурним мітингом не 9 травня, як зазвичай було досі, а 8 - го. Це набуло певного резонансу у городян...
- У Європі, як відомо, цей день є днем пам”яті і примирення. Очевидно, що нам в цьому плані треба перебирати цей досвід.
Є ще й інша причина скромного відзначення чергової річниці: служба безпеки застерегла всіх від можливих провокацій під час масових заходів, навіть на наших теренах. Зрозуміло,що ми не могли такі повідомлення проігнорувати. Та й, зрештою,як можна святкувати, коли на сході України таке твориться,коли терористи на Донбасі підтримані північним сусідом,творять неприпустимі речі,тероризують цілі регіони нашої держави, а ми на заході святкуємо.
Водночас ми прийняли рішення, що жоден ветеран не має залишатись без належної уваги і пошанівку і у ці дні особливо.
А тим,хто мав бажання вклонитись пам”яті полеглим 9 травня - ніхто не забороняв виконати цей обов”язок сумління. Такі реалії сьогодення!
-  До речі,останнім часом вряди-годи в районі поширюються чутки, пов”язані з навідинами, мовляв, підозрілих людей...Що з цього приводу можете сказати? Наскільки це має під собою реальне підгрунтя?
- З цього приводу можу тільки на одному наголосити: на території району озброєних груп людей не було і немає. Так, сигнали від громадськості були. На щастя, вони під час перевірки не підтвердились. Можемо хіба що подякувати громадянам за пильність. Це дуже правильна позиція. Водночас, маю сподівання, що наші краяни не поведуться на різного типу провокації, на те, що передають російські телеканали.
-  На чому найбільше зосереджуватиме увагу нова влада?
- Я пройшов тривалий шлях, пов’ язаний з підприємницькою діяльністю. Тривалий час створював виробництво.Тому про проблеми з бізнесу знаю не зі слів. Звісно, що акцентуватиму увагу на підтримці нашого товаровиробника. Пріоритетами нашої уваги буде деревопереробна галузь і сільське господарство. Для цього потрібні інвестиції.Кінцева мета -зайти на європейський ринок з якісною та конкурентно здатною продукцією. Тому наше завдання полягає у наступному. Оскільки маємо сировинні ресурси у лісовій галузі, то тільки сприятимемо тим підприємцям, які оброблятимуть деревину на місці, а не відправлятимуть за кордон у так званому круглому вигляді. Обнадійливі кроки є і в плані інвестування у сільське господарство, про що вже йшлося у “ Рідному краї”.
Водночас будемо акцентувати увагу не легалізації робочих місць. А з іншого боку,міркую, що між виробництвом і контролюючими органами має наступити порозуміння. Як і маємо припинити практику поборів.
-  Нині є чимало розмов, які стосуються тендерних закупівель. На цьому наголошував під час однієї з нарад перший заступник голови ОДА І. Рибак...
-  Так, він підкреслював на одній з нарад, що якби ми позбулися “відкатів”, то кількість послуг звільшилася б... А “відкатів” виявилося складами до 25-30 відсотків. І ці підходи доведеться міняти.
- Ви - депутат районної ради. І водночас голова РДА. Як будете суміщувати ці два статуси?
- Вони будуть доповнювати один другого... Це, звісно, якщо говорити жартома. Маю надію, що в депутатському корпусі райради ми знайдемо порозуміння. Воно має бути у наш час, коли перед країною постало стільки викликів.
Всіх політичних опонентів закликаю бути конструктивними. Як і закликаю до об’єднання.
Наголошу і на такому: наближаємось до виборів Президента України. У зв’язку з цим хочу звернутись до жителів краю. Влада зі свого боку робить все можливе, щоб вони пройшли вільно, демократично і безпечно. А краян запрошую прийти на виборчі дільниці 25 травня, не бути байдужими... Бо, очевидно, в окремих регіонах України буде спроба зірвати вибори Президента України. Тому ми маємо проявити максимальну свідомість.Бо чим швидше буде обраний Президент України, тим швидше запанує спокій у державі. І хай нам, громадянам України допомагає у всьому Бог.


  • Автор:Ярослав ЛИЖНИК.
  • Джерело: "Рідний край" від 16.05.2014

Tеми