Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

18.04.2014 15:11

Голова районної ради Катерина Гуцуляк: “На майданах люди гинули за мрію жити в оновленій Україні” |  Привітання

Христос Воскрес, вельмишановні краяни, дорогі земляки!
Звертаюся до всіх вас у дуже непростий для нашої країни час. Ще порівняно недавно ми не могли й подумати про те, що хтось може зазіхнути на територіальну цілісність, суверенітет та незалежність нашої держави.   На жаль,  всі  ми  стали
свідками безцеремонного російського вторгнення на територію України. Самопроголошена влада Криму провела циркове видовище під назвою «референдум», на якому ніби-то 93% жителів півострова проголосувало за приєднання української території до Російської Федерації.
Що ж відбувається насправді? Агресія проти українського народу викликана безмежними апетитами диктатора Путіна стає очевидною і його мета - загарбати і знищити Україну, не дати нашому народу шансу розвиватися демократичним шляхом, увійти в коло європейських народів.
Він не може нам пробачити Майдану, він до цього часу думає, що ми менші брати і сестри великої Росії, що не маємо права самостійно думати і вирішувати долю своєї країни.
Сьогодні Росія не тільки окупувала Крим, але й робить спроби дестабілізувати ситуацію на сході та півдні нашої держави. «Зелені чоловічки» на Донбасі через своїх проплачених агентів сіють смуту, сепаратистські настрої серед жителів цих регіонів, закликаючи до міфічної федералізації країни. Багато хто дивується: як таке могло статися? Однозначно: до цього призвела політика режиму Януковича. Призначення на вищі ключові посади в країні людей з російськими паспортами, постійні поїздки у Росію самого Януковича на консультації до Путіна, втягнення України у митний союз і т.д. - саме ці та багато інших кроків (знищення війська, знищення відчуття патріотизму у спецслужбах) призвели до здачі Януковичем і його командою України «дружній і братній» Росії. Міркую, що те, що зробив Путін з Україною, не має прощення.
Про це сьогодні говорить увесь світ, підтримку якого має тепер наша Вітчизна.
Шановні земляки!
У цей критичний для країни час ми повинні, як ніколи, бути єдиними і згуртованими. Країна наша далеко не бідна, однак маємо усвідомити: вона, на жаль, розграбована. Ті, хто нещадно знищував українську державність, збагачувався за рахунок простого народу, сьогодні продовжують діяти в інтересах сусідньої держави, роблять спроби сіяти розбрат, нав’язувати свої сепаратистські настрої, дестабілізувати ситуацію в країні.
Дії режиму призвели до того, що сьогодні кожний відчуває складність у побутовому житті і думає, як вижити. Зросли ціни на товари першої необхідності, ліки, пальне, нестабільна фінансова ситуація, обмеження бюджетних видатків, оптимізація штатної чисельності - і це ще не повний перелік до чого призвело «покращення вже сьогодні Януковича і його банди».
Впевнена в тому, що ці важкі для України часи минуть. Для цього нам необхідно чесно і самовіддано працювати, вести просвітницьку роботу, кожному бути справжнім патріотом своєї держави, не зраджувати ідеалам Революції гідності, не забувати про патріотів Небесної сотні, очі яких дивляться з небес за кожним нашим кроком.
Так, на Майданах люди гинули за мрію жити в оновленій Україні. Кожен з них бачив свою державу в майбутньому, можливо, по-різному, але неодмінно мирною і щасливою.
Переконана, що разом ми саме таку країну збудуємо. Для цього кожному члену територіальної громади необхідно багато працювати, бути активним у вирішенні актуальних питань своєї громади.
Як голова районної ради, робитиму все для того, щоб залучити якомога більше людей до творення вагомих та добрих справ для нашого району. Наразі в процесі створення ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА РАДА при голові районної ради. Її мета - залучення до спільного вирішення наболілих питань багатьох верств населення, громадських, політичних діячів різного спрямування.
Закликаю всіх жителів району брати активну участь в засіданнях сесій та виконкомів місцевих рад, вносити свої пропозиції та своє бачення розвитку територій.
Переконана, що всі дії влади мають бути чесними, відкритими і прозорими. Органам місцевого самоврядування необхідно надати більше повноважень. До речі, уряд вже затвердив Концепцію реформування місцевого самоврядування. Передбачається, що впродовж 2014 року буде напрацьовано необхідну законодавчу базу, а вже з 2015 року дану реформу втілять в життя. Акценти реформи: місцеві громади самі будуть вирішувати що і як їм робити за ті кошти, які зароблятимуть.
Перед владою в районі постає багато злободенних питань. Сьогодні людей турбує стан доріг, які останніми роками майже не ремонтувалися, багато жителів скаржаться на роботу місцевого району електромереж, відсутність земельних ділянок для будівництва, вільних місць для дітей в дошкільних навчальних закладах, невиплату заробітної плати, грубість та нетактовність окремих керівників, відсутність робочих місць і т.д. На ці виклики треба відповідати. Маю надію, що в оновленій державі чесні відповіді з гідним результатом не забаряться. Тим паче, що наш народ, наші краяни заслужили на це.
Закликаю вас: почнемо змінювати себе під гаслом: «Не даємо і не беремо хабарів!». Пам’ятаймо: корупція процвітає всюди. І тільки спільними зусиллями ми зможемо змінити ситуацію.
Водночас дякую всім тим, хто з розумінням поставився до ситуації, яка є сьогодні в державі. Триває набір до Національної гвардії добровольців, всіх, хто може стати на захист нашої Вітчизни. А таких краян - більшість. Про це свідчить і те, що багато жителів Підгір’я відгукнулися на заклик щодо допомоги українській армії. В районі відкрито рахунок, видатки з якого може проконтролювати кожен бажаючий.
Дорогі краяни!
У переддень Великого світлого Воскресіння зичу вам миру, добра і злагоди. Вірю,що ситуація на сході країни врегулюється, а Крим неодмінно буде українським. Нехай в кожній оселі буде смачна паска, лунає дитячий сміх і велично звучить Христос Воскрес - Воістину Воскрес!

  • Джерело: "Рідний край" від 18.04.2014

Tеми