Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

14.04.2014 11:26

Вони першими приймають у свої долоні найдорожче - наших дітей |  Охорона здоров'я

- Наші краянки протягом більш, як семи десятків літ звертаються за порадою та допомогою до спеціалістів акушерсько-гінекологічної служби району, що починає свою історію ще у 40-50-х роках минулого століття. Тоді було створено невеличке відділення, де налічувалося усього 15 ліжок. А першою завідуючою закладу стала Надія Костянтинівна Гуляй, акушер-гінекологом - Марія Вікторівна Жураєва. Окрім того, ліжка для породіль з’явилися в кожній сільській лікарні, невідкладна допомога надавалася жіночому населенню і у колгоспних пологових будинках, - розповідає нинішня
завідуюча пологовим відділенням Сторожинецької ЦРЛ Валентина Дмитрівна Манчуленко, проводячи символічний екскурс до витоків даної сфери районної медицини. - Вже з 1962 року, коли керівництво відділенням переймає Віра Євдокимівна Шаманська, тут налічуються 30 ліжок. Проте ще з більшим ентузіазмом про розширення площі та можливостей закладу, удосконалення медичної допомоги у сфері охорони материнства та дитинства турбується лікар Неля Іванівна Мікуліна, яка приходить на зміну своїй попередниці. Під час 30-річного періоду керівництва лікаря вищої категорії Ренати Петрівни Зенкової відбулася реорганізація - у червні 1990 року пологове відокремлюють від гінекологічного відділення і надають “прописку” в оновленій, просторій триповерховій будівлі. В приміщенні вже пологового будинку чимало нововведень - палати спільного перебування матері та дитини, індивідуальні пологові зали, простора, оздоблена мармуром операційна. Спеціалізовану допомогу надають у відділенні патології вагітних, за немовлятами цілодобово спостерігають у неонатальному відділенні. А загалом на той час у районі працюють 13 лікарів акушерів-гінекологів. Молодим спеціалістам сприяють старші наставники - віддані своїй роботі Людмила Олександрівна Шубіна та Ярослава Афанасіївна Мігайчук. Історію закладу поповнили й прізвища лікарів Ліни Тарнаруцької, Якова Берьози, Миколи Добровольского та Василя Кишки, які наразі працюють за межами Сторожинеччини та Буковини, але сотні пацієнток-краянок й досі пам’ятають їх.
Сьогодення акушерсько-гінекологічної служби району - це продовження кращих традицій попередників і запровадження новітніх знань, технологій. Життя відділень - це щоденна наполеглива та злагоджена праця лікарів, чиї руки першими приймають на світ Божий наше майбутнє - новонароджених малят, Лариси Дембінської, Людмили Здробилко, Інни Довгалюк, Аліси Семенюк, Михайла Мігайчука та Юлії Драб. Імена цих медиків завжди асоціюватимуться з першими і найщасливішими хвилинами після народження дітей для тисяч новоспечених матерів. А тільки за останні 10 літ у стінах Сторожинецького пологового будинку прийняли більше 10000 пологів, проведено близько 450 кесарських розтинів. Великий внесок у налагодження роботи відділень здійснює й старша медична сестра Світлана Іліка. А очолює дружній колектив завідуюча В. Д. Манчуленко, яка разом з колегами плідно і не безуспішно намагається створити у стінах пологового будинку максимально наближені до сучасних стандартів (а головне - до домашніх) умови для комфортного перебування тут найменших пацієнтів, їх матусь і навіть... татусів.
- Восьмий рік поспіль разом з колегами працюємо над реалізацією ідеї проекту “Здоров’я матері та дитини ШАГО”. Впроваджуємо нові технології, а саме -догляд, зорієнтований на сім’ю (залучення родини до підготовки до пологів і батьківства; залучення жінки до прийняття основних рішень стосовно медичного догляду; постійне спільне перебування матері й дитини відразу після пологів; вільне відвідування матері та дитини) і догляд для життєзабезпечення (ранній контакт “шкіра до шкіри” матері та дитини; забезпечення ефективного “теплового ланцюжка”; раннє та виключно грудне вигодовування), фізіологічний догляд (ведення вагітності та пологів, як нормальних природних процесів; вільний вибір позиції під час пологів), якісний догляд (відмова від необґрунтованих втручань та використання ліків; якісна реанімація новонароджених). Саме тому нашому пологовому відділенню в 2008 році було присвоєно звання “Центр якісного медичного обслуговування”, а у 2009 - найвищу відзнаку: 9 зірочок відзнаки, які носять лише Житомирський та Луцький перинатальні центри. В грудні того ж року відділення разом з іншими структурними підрозділами ЦРЛ акредитоване на статус “Лікарня, доброзичлива до дитини”, - говорить про особливості роботи та здобутки закладу Валентина Дмитрівна. - У січні 2011 року, згідно з вимогами сучасних перинатальних технологій, що ґрунтуються на принципах доказової медицини, було завершено повну реконструкцію пологового будинку.
Для кожної майбутньої мами надзвичайно хвилюючим є період вагітності. Жінку охоплюють різні почуття - радості від того, що за кілька місяців зможе пригорнути своє дитя та, водночас, тривоги перед ще незвіданим - пологами. Тож, в такі моменти надзвичайно важливими є підтримка не тільки близьких людей, а й досвідчених лікарів.

  • Автор:Анастасія БУЧКОВСЬКА.
  • Джерело: "Рідний край" від 04.04.2014

Tеми