Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

08.04.2014 17:00

40 днів, як Україна втратила своїх Героїв... |  Суспільство

А сотню вже зустріли небеса...
Летіли легко, хоч Майдан ридав...
І з кров'ю перемішана сльоза...
А батько сина так не відпускав...
Й заплакав Бог, побачивши загін:
Спереду - сотник, молодий, вродливий,
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній - сивий-сивий...
і рани їхні вже не їм болять...
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло...
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна Сотня в вирій полетіла...


На мітингу пам'яті Небесної Сотні, який відбувся минулої п'ятниці на центральному майдані міста, згадували тих, які загинули на Євромайдані - як у Києві, так і в інших куточках України. З уст ведучих лунали уривки біографії застрелених та закатованих - якими вони були людьми та якою трагедією обернулася їхня смерть для дружин, дітей, батьків...
Серед інших згадували про наймолодшого загиблого - 17-річного Назара Войтовича зі Збаразького району Тернопільської області, який був єдиним сином і загинув від прицільного снайперського пострілу (куля потрапила у щоку).
Згадали про біль матері вбитого Сашка Плеханова та дружини Володі Чаплінського. Останній 16 років прожив у Росії і розмовляв російською мовою, але понад усе любив Україну; про 31-річного Тараса Слободяна, який працював в Тернопільському національному економічному університеті. Його закатували невідомі; про 35-річного Андрія Цепуна з Києва; про 26-річного Артема Мазура з Хмельницького, який отримав поранення, несумісні з життям, від осколків гранати під час сутичок в Маріїнському парку; про 73-річну лікаря-анестезіолога Людмилу Шеремет, в яку стріляли під час штурму СБУ у Хмельницькому саме в той момент, коли вона на колінах молилась за справедливість; про офіцера Військово-морських сил у відставці 83-річного Івана Максимовича Наконечного, який після розгону студентів в листопаді минулого року щодня був присутній на Майдані Незалежності.
Згадували і тих, які відійшли у кращі світи від тяжких ран вже після кривавих подій у лютому. Серед них - 22-річний Дмитро Чернявський з Донецька, який 13 березня прийшов з державним прапором на противоєнний «антипутінський» мітинг за єдність України, і за це проросійські сепаратисти всадили йому ніж у груди.
Не забули згадати і про загиблих буковинців Олександра Щербанюка та Василя Аксенина.
Герої відстоювали права та свободу усіх українців, за що отримали кулі, були жорстоко побиті, викрадені і закатовані. Багато із злочинів вчинили люди, які мали б охороняти права людей...
Присутні низько схилили голову перед мужністю Небесної Сотні, вшанували хвилиною мовчання, покладанням квітів та лампадок до пам'ятного знаку "Борцям за волю України".
А настоятелі православних церков Київського патріархату та греко-католицької церкви відправили літургію.
Розчулив дитячою щирістю виступ наймолодших учасників заходу - вихованців школи-сад «Сонечко», що у Сторожинці. До слова запросили очевидців подій на Майдані Незалежності в Києві: настоятеля греко-католицької церкви Святої Анни о. Івана Гопка та учителя історії Михальчанської'ЗОШ І-ІІІ ступенів Миколу Михайлюка.
- Сьогодні Україна переживає нелегкі часи, - зазначив педагог. - Стоячи на Майдані в Києві, ми думали лише про одне: як повалити режим сучасного тирана і диктатора - Януковича, як розбудувати українську державу. Нікому навіть на думку не спадало, що наша Вкраїна стикнеться з агресією зовнішнього ворога - Росії. Чому так сталося? Бо сьогодні на світовій карті світу виникає нова по-справжньому незалежна держава - Україна. «Братерській» Росії хочеться створити свою імперію, а без нашої держави її не буде. Путін вдався до агресії щодо України і через свою ненависть до нашої Батьківщини через її «майдани», акції протесту. Він прекрасно розуміє, що в майбутньому подібні масштабні мітинги чекатимуть і Росію.
Україна заплатила дуже дорогу ціну за свою незалежність. За офіційними даними, нині є 104 загиблих. Але треба усвідомити, що є ще дуже багато людей, які пропали безвісті або знаходяться у важкому стані у лікарнях. Тому, на превеликий жаль, кількість тих, хто увійде у Небесну сотню, буде зростати. І найкращим пам'ятником для загиблих стане побудова вільної, квітучої, демократичної країни, в якій панує злагода і справедливість.
  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ.
  • Джерело: "Рідний край" від 04.04.2014

Tеми