Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

31.03.2014 15:42

НАРОДНЕ ВІЧЕ - ЗА ЧЕСНЕ І СПРАВЕДЛИВЕ МАЙБУТНЄ  |  Суспільство

Голова районної ради Катерина Гуцуляк, депутат райради Микола Мікіцел, член виконкому міської ради Олександр Войцеховський та інші закликали не давати хабарі та не отримувати їх, якщо ми по-справжньому бажаємо жити в Європі.
-  Ми не могли б додуматися, що у ХХІ столітті в демократичній країні може трапитись збройне, насильницьке захоплення території України, анексія Криму, - зазначила у виступі Катерина Гуцуляк. - Сьогодні, як ніколи, ми повинні зберігати спокій та злагоду, високу дисципліну на своїх робочий місцях і в розмові один з одним. Звертаюся до молодих людей: хто має мужність, сміливість і добре здоров’я - вступайте до Національної гвардії, станьте на захист своєї Вітчизни! Також закликаю до єдності і згуртованості. І жодних проявів сепаратизму!
- На жаль, наш патріотизм часто закінчується тільки переглядом новин і співпереживанням за постраждалих співвітчизників, - зауважив Олександр Войцеховський. - Але не варто забувати, який нині неспокійний час, що за 130 кілометрів від Сторожинця знаходиться 14-а армія у Придністров’ї. Наш район має мобілізуватися та згуртуватися. Бо якщо ми погодимося на долю Криму, то таке майбутнє може чекати і нас. І прислів’я: «Моя хата скраю» не врятує. Ще зовсім юних, яких бачу в військкоматі, не мобілізують, але їхня громадянська позиція та прояви патріотизму розчулюють: в душі вони є більш свідомими та зрілими, ніж багато хто з дорослих. Також, хочу наголосити, що не потрібно допускати «махновщини» у нашому районі. Прохання до кожного, хто бажає провести так звану люстрацію: дотримуйтесь виваженого підходу: добре вивчайте всі «за» і «проти» певного керівника на посаді, адже дехто з них зробив чимало добрих справ, які не можна перекреслити. Кожен результат люстрації має бути виголошений публічно, щоб населення знало, з яких причин звільнили ту чи іншу людину, заслужено і законно - чи ні.
Інша тема, яку широко обговорювали на народному віче, - фінансова та моральна допомога військовослужбовцям. Небайдужі закликали вносити пожертви на спецрахунок Міністерства оборони України. Зокрема, одна із краянок, закликала приєднуватись до акції з передачі одноденного заробітку для потреб Збройних сил України.
- Верховна рада ратифікувала указ в. о. Президента України про часткову мобілізацію, - проінформував районний військовий комісар Віктор Кузьміч. - Нещодавно, у пізній час, ми отримали негайне завдання з виклику спеціалістів медицини, хірургів, анестезіологів, військовослужбовців, які мають навички в артилерійській справі, деяких інших. Хочу подякувати людям, які оперативно відгукнулися і виконали наказ. Також доводжу до відома усіх: команди на виклик мобілізаційних ресурсів можуть прийти і в першій, другій або третій годині ночі. Ми розуміємо, що не усім батькам приємно чути, що їхній син протягом 40 хвилин має бути у військкоматі з найнеобхіднішими речами і військовим посвідченням. Але, на жаль, такі реалії. Усі військові зобов’язані виконувати присягу.
Віктор Кузьміч повідомив, що за 15 хвилин до народного віча до нього зателефонував батько солдата, який родом з Тисовця, а нині проходить військову службу на контрактній основі у Севастополі. Наш краянин відмовився підписувати присягу на вірність Росії. Керівництво районного військового комісаріату робить усе можливе, щоб на законних підставах перевести його та йому подібних в іншу частину на території України і не допустити дезертирства.
Також на народному віче виступали краяни, які викривали нелегальну діяльність своїх керівників та просили притягнути їх до відповідальності.
«Бурхливу» та неоднозначну реакцію у краян викликав виступ членів Міжнародного союзу козацтва, які засудили діяльність керівника правоохоронних органів в районі і запропонували схвалити його люстрацію підняттям рук.
Сторожинчани обурилися: чому невідомі на Підгір’ї люди вершать суд? Якщо вони мають докази причетності наших краян до неправомірних дій - чому не звертаються з ними до відповідних органів: прокуратури району, області, Генпрокуратури України?
У свою чергу начальник РВ УМВС Тарас Крилюк у виступі зауважив, що не знає цих молодих людей і що буде звертатися у відповідні органи щодо захисту своїх прав, честі і гідності, адже на його адресу прозвучали серйозні звинувачення, не підтверджені жодним доказом.
Пізніше, коли вляглися пристрасті і завершився захід, вдалося поспілкуватися з одним із заїжджих - Денисом Унгуряном, який представився членом Міжнародного союзу козацтва та юристом відділенням Правого сектора у м. Чернівці.
Він зауважив, що разом із однодумцями не вперше проводять акції на території Сторожинеччини.
- Крім викриття корумпованих схем з гральним бізнесом, ми проводили заходи з викриття злочинів у природоохоронній сфері і в екології - як у місті Чернівці, так і в районах області (У Сторожинецькому - зокрема).
Нам вдалося виявити дуже багато правопорушень, пов’язаних з незаконними вирубкою лісу і вивезенням гравійно-піщаної суміші. З’ясували осіб, причетних до них. В подальшому усі факти і документи, які вдалося відшукати, а також перелік імен, подамо у обласну прокуратуру, де Правий сектор проконтролює хід розслідування.


  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ.
  • Джерело: "Рідний край" від 28.03.2014

Tеми