Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

24.03.2014 11:48

ЛЮДИ З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ ПРОРИВАЮТЬ ІНФОРМАЦІЙНУ БЛОКАДУ І КАЖУТЬ: «В УКРАЇНІ ПЕРЕМОГЛИ НЕ ФАШИСТИ І НЕ БАНДА» |  Громадянське суспільство

Минулої неділі у багатьох містах України проходила громадська акція за єдність і неподільність нашої держави під гаслами “Разом и вместе!”. У Чернівцях вона пройшла у неширокому форматі: більшість небайдужих громадян були на похоронах ще одного буковинця - Героя Майдану. Тож, так вийшло, що на центральній площі зібрались переважно інваліди-спинальники. Репортаж про захід в прямому ефірі телекомпанії “Промінь”, однак, викликав неабиякий резонанс.
Адже люди на візках з плакатами, виготовленими власноруч, на кшалт “Україна - єдина!”, “З любов’ю до Маріуполя”, “Я в серці маю те, що не вмирає”, “Схід і захід - вместе”, “Серцем - з Кримом!”, які скандували “Разом и вместе!”, не могли залишити байдужими нікого. Тим більше, що в цей час параолімпійці України демонстрували надзвичайну стійкість і патріотизм в Сочі, виборюючи нагороди найвищих проб.
- Так, акція, хоч і нечисленна, вдалася. Адже жодний перехожий не пройшов байдуже, на якийсь час приєднуючись до нас..., - розповідає сторожинчанка Валентина Марусенко-Добридіна, яка очолює обласну громадську організацію інвалідів-візочників України і є представником національної асамблеї інвалідів України від Буковини.
Вона розуміє, що в такий складний час не можна сидіти вдома, навіть маючи обмежені можливості.
Аналогічно вважають і її друзі, яких має багато в Криму, Луганську, на Донеччині, у всіх регіонах України.
- Ми виконуємо особливу місію: донести до всіх правду про те, що у нас коїться. Адже не секрет, що на Сході була і є інформаційна блокада, що нас взагалі не чує Росія. Ми розуміємо, що в державі ще дуже далеко до того, про що мріяли роками. Але ми - не фашисти і не банда. Про це і говоримо в соцмережах, в телефонних розмовах. І раді, що можемо прислужитися Україні, - каже п. Валентина.
Її чоловік Владислав - громадянин Білорусі, але щиро вболіває за долю України, готовий для цього зробити все, що в силі. Він теж є спинальником.
У акції взяли участь подружжя Залевських з Чернівців, у яких є рідні і в Луганську, і в Росії, Оксана та Ігор Данчули з Кіцманщини... Усі вони - також на візках, але зберігають в серці дійсно те, “що не вмирає”.
-  Скільки людей - стільки думок. Але ті, хто має здоровий глузд, - хочуть миру, виступають проти агресії, воєн. Україна не повинна бути розділеною! Так вважаю я. Так вважає білоруський народ. І всі, хто має серце та душу... - каже Владислав Добридін.
У всіх спинальників - особлива любов до Криму. Адже там - єдині на всю Україну спеціалізовані санаторії для візочників. Там є сучасний центр підготовки спортсменів-параолімпійців, в який вкладено чимало коштів... Крим - місце, яке єднало інвалідів-спинальників, давало надію на майбутнє, шанс на спілкування. А когось і поєднало.
А днями відбулася ще одна акція. Традиційно, вже вчетверте, люди з обмеженими можливостями зібрались в домі молитви євангельських християн баптистів у Сторожинці, де їм вручили насіння для весняного засіву. А потім учасники акції попрохали пастора Дмитра Харену помолитися разом за мир в Україні.
- Байдужих серед нас сьогодні немає, - прокоментувала В. Марусенко-Добридіна.
 На знімку: під час акції у Чернівцях.
  • Автор:Лариса ЛЄВІНА.
  • Джерело: "Рідний край" від 21.03.2014

Tеми