Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

21.03.2014 09:42

АДРЕСА: ЄВРОМАЙДАН. ВКЛАДИ КРАЯН БУЛИ РІЗНИМИ - МОРАЛЬНИМИ І МАТЕРІАЛЬНИМИ |  Суспільство

Матеріальну допомогу жителі району надавали і на мітингах, які проходили на центральному майдані міста, і в інший спосіб. Тому неможливо точно підрахувати, скільки коштів пожертвували. Спробуємо хоч приблизно підсумувати участь громади на Підгір’ї у Євромайдані.
За інформацією, яку надали у громадській приймальні районної організації політичної партії ВО «Батьківщина», де, загалом, найбільше акумулювались пожертви на згадані цілі, за три останні місяці громада Сторожинеччини зібрала 40 065 гривень. З них 28 265 гривень - під час мітингів, які проходили на центральному майдані міста. Дехто приносив кошти особисто в офіс. Так, сторожинчанин Олександр Васильович Шова, якому в цьому році виповниться 80 років, у грудні 2013-го виділив з пенсії для цих цілей 8 тисяч гривень. Чималу матеріальну допомогу надали сім’ї О. Хмурич, О. Корочук, В. Антонюк, М. Мікіцел, І. Бурла, працівники районної лікарні, продовольчого та речового ринків, церковна громада с. Бобівці та багато-багато інших.
Лише у грудні минулого року представники від Сторожинеччини вкинули у скриньку пожертв на Майдані Незалежності в Києві 11 тисяч гривень. Інший промовистий факт: у лютому цього року надали матеріальну допомогу у розмірі 2 тисяч гривень сім’ї нашого краянина Віталія Теплякова, який з 25 січня і досі перебуває на Євромайдані у столиці (у 8-ій сотні), був побитий та поранений гумовими кулями. У Сторожинці на Віталія з нетерпінням чекають дружина та двоє дітей.
Не забули краяни і про матеріальну підтримку сім’ї загиблого майданівця Олександра Щербанюка з Чернівців. Його згорьованій матері перерахували у березні 5 тисяч гривень. Ще 12 тисяч гривень перерахували у вигляді благодійної пожертви на рахунок Програми допомоги родичам загиблих на Євромайдані.
За інформацією представників громадської приймальні районної організації політичної партії ВО «Батьківщина», за три місяці на акціях протесту у столиці побували близько 1800 людей. На пальне було витрачено 10 065 гривень.
- Перевезення здійснювали водії, які не побоялися перешкод, які тоді штучно створювали на автошляхах, - зауважили у приймальні. - Їхній вчинок теж можна вважати героїчним. Серед водіїв були представники зі Сторожинця, Старої Жадови, Кам’яни, Великого Кучурова. Зауважимо, що Ігор Беженар, який їхав на Євромайдан тричі, 18 лютого разом із нашими земляками були обстріляні, коли йшли мирною ходою до Верховної Ради.
Варто зауважити, що багато краян їхали у столицю своєю автівкою. Серед них і священнослужителі о. Іван Гопко та о. Михайло Смоляк зі Сторожинця, інші.
-  Виїхав у Київ саме у “кровавий” четвер, коли жорстоко розстрілювали майданцівців, - зауважив настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці, митрофорний протоієрей о. Михайло Смоляк. - А у п’ятницю весь Майдан (а на ньому зібралися сотні тисяч людей) оплакував загиблих. Ридали жінки, не могли стримати сліз чоловіки…
Парафіяни церкви Різдва Пресвятої Богородиці надали кошти на пальне для проїзду у Київ, продукти, медикаменти.
А у греко-католицькій церкві Святої Анни організували скриньку для пожертв на потреби Євромайдану у приміщенні храму. Там було зібрано 7 тисяч гривень. Кошти надавали як представники місцевої релігійної громади, так і інших церков. Частину коштів вкинули у скриньку пожертв у Києві, частину -використали для придбання ліків та продуктів харчування. Також приносили з дому чимало консервації, теплих речей.
-  Дехто з доброчинців давали на потреби Майдану навіть тисячу, а то й дві тисячі гривень, - зауважив настоятель церкви Святої Анни о. Іван Гопко. - Інші вважали за потрібне самим поїхати до Києва. Зі мною за весь час на Євромайдан поїхали більше 10 краян. У столиці ми годували людей по обидві сторони барикад - як мітингувальників, так і тих, хто в силу обставин був в уніформі.
Священик підкреслює: «Нехай усі меценати, які долучилися до збору коштів на потреби Євромайдану, надали теплі речі, продукти, пам’ятають, що вони здійснили вчинок милосердя, виконавши настанови Господа: голодного нагодували, а спраглого - напоїли. Бог про все знає і воздасть за добро сторицею».

  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА.
  • Джерело: "Рідний край" від 14.03.2014

Tеми