Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

17.03.2014 17:02

“РІДНІ ДУЖЕ ПЕРЕЖИВАЮТЬ. АЛЕ ВІЙСЬКОВИЙ ОБОВ’ЯЗОК, ІНТЕРЕСИ УКРАЇНИ - ПЕРЕДУСІМ” |  Суспільство

У ВІВТОРОК У СЕСІЙНІЙ ЗАЛІ РАЙОННОЇ РАДИ ЗІБРАЛОСЯ ДЕКІЛЬКА ДЕСЯТКІВ МОЛОДИХ ЧОЛОВІКІВ. БІЛЬШІСТЬ З НИХ -25-35 РІЧНІ. ДНЯМИ ЇМ НАДІЙШЛА ПОВІСТКА З РАЙОННОГО ВІЙСЬКОВОГО КОМІСАРІАТУ. А ЗГОДОМ ПРОЛУНАВ ДЗВІНОК ІЗ ЗАПРОШЕННЯМ ПРИЇХАТИ У ВІВТОРОК У СТОРОЖИНЕЦЬ. З РЕЧАМИ. ПОПРОСИЛИ ВЗЯТИ З СОБОЮ НАЙНЕОБХІДНІШЕ ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ 10-ДЕННИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗБОРІВ У ЧЕРНІВЦЯХ.

Але всі розуміють, що розвиток подій у нашій державі може бути різним. Тому й сиділи молоді чоловіки у залі стурбовані, з серйозними і сумними обличчями, чекаючи на наступні команди…
-   У телефонній розмові зі мною працівники райвійськкомату сказали прибути у райцентр, взявши з собою речі особистої гігієни, паспорт, військовий квиток та посвідчення водія, - розповідає офіцер запасу Георгій Каглюк з Михальчі. - Про те, що в разі необхідності доведеться захищати Батьківщину, зрозумів ще тиждень тому…
Чоловік повідомляє, що має дружину і двох неповнолітніх дітей. На його очі навертаються сльози.
-  Звісно, рідні дуже переживають, - каже Георгій. - Але військовий обов’язок, інтереси України - передусім. Мама померла, а старенький батько тільки запитав: «Як це: ти ж служив у лавах радянської армії, а тепер ті ж військові провокують воєнний конфлікт?»
Серед односельчан, з якими приїхав Георгій Каглюк - і 23-річний батько однорічної дитини, і колишній офіцер 1966 року народження.
Чоловіки у залі зізнаються, що не всі вони повідомили своїх рідних про можливу участь в навчальних зборах. Щоб ті передчасно не переживали… А дехто стверджує, що сам бажає стати на захист України. Цьому свідчення - запитання, яке пролунало від одного із хлопців у залі, який в той час не зовсім добре себе почував у зв’язку з недугою: «Чи зможу я, підлікувавшись, все ж виконати свій обов’язок перед Батьківщиною?».
- Триває перевірка готовності мобілізаційних ресурсів у районі до навчальних зборів (вони відбуватимуться протягом 10 днів у батальйонно-тактичній групі у Чернівцях), - зауважив військовий комісар районного військового комісаріату, підполковник Віктор Кузьміч. - Відрадно, що у військовий комісаріат звертаються і патріотично свідомі краяни, які відчувають особисту відповідальність за долю нашої країни. У нашому районі наразі зголосилося 77 добровольців (!). Найбільше звернулося у перший день після введення підрозділів військового контингенту на територію Криму. Тоді лише за один день до районного військового комісаріату прибуло аж 30 (!) людей. Деякі з них за віком не є військовозобов’язаними. Взагалі, серед добровольців є люди різного віку і спеціальностей: і спортсмени, і підприємці, і вже пенсійного віку… І навіть двоє… представниць жіночої статі (!). Одна з них - медична сестра, інша прийшла до військкомату разом із чоловіком…
Біля приміщення адмінбудівлі чекали на результати заходу бліді, стурбовані матері, батьки, сестри чоловіків, які отримали повістки, а також їхні молоді дружини з маленькими дітьми на руках. Вони з занепокоєнням очікували оголошення наказу «згори». Від нього залежить подальша доля їхніх дітей та чоловіків. Жінки ледь стримували сльози… Родичі переживали...
-  Прийшла підтримати свого 23-річного брата Івана Демчука, - повідомляє Альона Цера, яка приїхала з Нових Бросківців з 10-місячною дитиною на руках. - Він служив у десантних військах. Вдома не можуть собі знайти місця наші хворі батьки. А ще хвилювання подвоюється через те, що повістку вже отримав і мій чоловік. Як я залишуся сама, з дитиною на руках?..
Молоді чоловіки, які отримали повістки на навчальні збори згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України, одразу після закінчення заходу тимчасово повернулися додому. Але розвиток подій - непередбачуваний, тому напевно не знаєш, що чекатиме нас усіх завтра.
Охорони нас, Боже, від можливого збройного протистояння, щоб не було потреби перевіряти на вірність обов’язку перед Батьківщиною наших чоловіків і синів!

  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА.
  • Джерело: "Рідний край" від 14.03.2014

Tеми