Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

13.03.2014 09:12

До Чернівців прибуває дедалі більше кримчан |  Політика

У Чернівці вже прибуло чотири родини з Криму. Їх вже розселили у готелях та у приватних помешканнях чернівчан.

- Сьогодні вранці прибула одна сім’я з Криму, - розповідає волонтер Леся. - Їх поселили в сім’ї чернівчан. Господарі прийняли цих людей дуже привітно. Це сім’я кримських татар, активних майданівців. Батько привіз сюди дружину з дітьми власним транспортом, бо вони боялися за своє життя. Чоловік планує назад повертатися до Криму, сім’я ж залишається у Чернівцях. Люди приїхали дуже втомленими, розповідають, доки їхали сюди, їх "трусили" на кожному блок-пості у Криму. Кажуть, що там зараз страшно залишатися.

Чернівецькі волонтери готові надавати допомогу родинам з Криму. У міській раді у кабінеті 109 облаштували волонтерський центр. Тут збирають інформацію, хто з чернівчан готовий надати допомогу, і хто з кримчан потребує допомоги. На даний момент у Чернівцях можуть прийняти понад 400 людей з Криму.

- До нас багато людей телефонують із Сімферополя. Також зателефонували із села Перевальне, яке теж окуповане військами, сказали, що звідти хочуть виїхати всі, - каже волонтер Катерина. - Але виїхати з Криму досить складно.

Волонтери розповідають, що буковинці проявили свою гостинність і згуртованість. Чимало людей зголосилося допомогти. Житло пропонує понад 60 сімей у Чернівцях, до себе запрошують біженців з Криму і у буковинських селах.

- Зверталися з Вижницького району, готові прийняти 50 сімей, з Хотинського району, - розповідає волонтер Ольга. - Чернівецькі ресторани до нас звернулися, що готові безкоштовно годувати людей. Ми лише раді будь-якій допомозі, бо невідомо, яка ситуація буде за кілька днів.


Контакти

Телефони волонтерів, які розміщують кримчан, і збирають пропозиції допомоги буковинців: (0372) 55-38-45, 050-78-49-336, 063-219-45-01, або звертатися у міську раду, кабінет №109.

Tеми