Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

11.03.2014 14:33

ПАМ’ЯТІ “НЕБЕСНОЇ СОТНІ” |  Слово на спомин

Про це йшлося на мітингу, який відбувся минулої неділі в Сторожинці. Настоятелі православних церков Київського Патріархату та греко-католицької церкви відправили траурну панахиду. Згодом присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання, поклали до пам’ятника борцям за волю України квіти та запалені лампадки.
У своїх виступах краяни висловлювали думки, у яких йшлося, що кожен із нас повинен докласти усі зусилля, щоб загибель цих кращих із кращих синів України не була марною. «Небесній сотні» присвятила свій вірш учителька української мови Старобросковецького НВК Марія Кордубан.
Також виступаючі з сумом та тривогою сприйняли факт введення російських військ на територію нашої держави.
- Чимало наших земляків поїхали у ці дні на Майдан. Щоб знову і знову вшанувати пам’ять тих, хто віддав своє життя за суверенітет та свободу нашої держави. Слова не можуть висловити усього болю втрати. Сльози на очах. Квіти. Квіти. Цілі ряди квітів. І нескінченний потік людей, які йдуть до сакральних місць, де були вбиті Герої України з «Небесної сотні», - зазначила у виступі голова районної ради Катерина Гуцуляк. - Погоджуюся з тим, що треба прощати один одному. Але хто попросить прощення у матерів і батьків, діти яких не повернулися додому?.. Особисто знала Олександра Щербанюка з Чернівців, якого застрелили на Майдані Незалежності і який був симпатиком нашої політичної сили. У нього залишилося троє дітей…
Знала багатьох поранених майданівців, яких привезли у лікарні нашої області… Колись, коли ми збиралися біля монумента борцям за волю України, ми навіть не могли собі уявити, що серед них будуть наші сучасники, ровесники, знайомі…
К. Г. Гуцуляк також висловила здивування мотивам Президента Росії Володимира Путіна ввести війська в Україну - начебто для захисту громадян, які мають російське коріння. Хотілося б його запитати: «Хто з цих людей скаржився на те, що його образили чи принизили в Україні? Чи є якісь підтвердження, факти? Про прояви фашизму та екстремізму говорив хіба що вже Віктор Янукович.
Голова районної ради підкреслила, що ми не маємо права бути байдужими і закликала вступати у громадську раду, яку створять при районній раді. Члени цієї організації будуть відгукуватись на скарги населення щодо порушення чинного законодавства у різних організаціях та установах, і, зокрема, вимагання хабарів, фактів корупції та підвищення по посаді через родинні зв’язки. «Влада в Україні має справді належати народу. Керівництво ніколи не збудує оновлену державу, якщо громадяни не будуть у цьому брати участь. Пам’ятаймо: кожен крок, який ми робимо на землі, бачать згори світлі очі наших загиблих на Майдані героїв», - зауважила Катерина Гуцуляк.
- Вчора всі маски були зірвані. Ми побачили, чого варта «братня дружба» сусідньої держави, чого варті письмові угоди, в тому числі і міжнародні, - додав, виступаючи на мітингу сторожинчанин Святослав Потапчук. - Сьогодні українці завмерли в очікуванні: чи дотримаються домовленостей сторони з ООН, ЄС, НАТО. Якщо інші держави не подадуть нам руку допомоги - не введуть війська поближче до нашої території і не застосують санкції проти нашого загарбника - вийде, що ми одні в цьому світі. Адже товариша перевіряють у біді. «Братні обійми» Росії, про яких нам говорили не раз, чомусь все більше стискають горло і душать . Починаючи ще з радянських часів - від актів геноциду українського народу: голодомору, репресій, арештів політв’язнів, знищення інтелігенції та духовенства і закінчуючи нинішнім днем. Мабуть, Путіну сотні загиблих недостатньо. Надіюсь, сьогоднішні події відкриють очі українцям, в тому числі і тим, які мешкають у нашому районі, які до кінця плекали якісь ілюзії щодо «русского мира», яким, як виявилось, більше нічого не треба, крім власної наживи і вигоди.
Душпастирі, які виступили на панахиді, у свою чергу, наголосили, що попереду - Великий піст і потрібно не таїти зла навіть на своїх ворогів, молитися за них, навчитися прощати і самим попросити прощення у знайомих. Священики показали приклад, обнявшись і вибачившись один перед одним. Наголосили, що будуть молитися за майбутнє України, збереження її територіальної цілісності та нездійснення усіх злих задумів зовнішніх та внутрішніх недругів нашої держави. Треба щиро молитися, щоб Бог відвернув від України страшну біду, яка над нею нависає, - загрозу війни.
- Лячно уявити, що у ХХІ столітті, в час, коли ми живемо по сусідству з демократичними і християнськими країнами, уряд однієї із них замість закликів в мирі і покаянні готуватися до посту, готує військовий напад, фактично оголошуючи Україні війну, - зауважив у виступі о. Іван Гопко. - Так, і український народ повинен згуртуватися навколо національної ідеї. Тільки тоді влада, народ і військо стануть непереможними.

  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ.
  • Джерело: "Рідний край" від 07.03.2014

Tеми