Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

24.02.2014 12:21

Україна у жалобі  |  Суспільство

У середу на центральному майдані міста, біля пам’ятного знаку “Борцям за волю України”, відбувся мітинг-реквієм за загиблими внаслідок протистояння на майдані у Києві. Події у столиці не можуть залишити нікого байдужим, в тому числі і у нашому краї.
Розпочинаючи мітинг, представник політичної партії “Батьківщина” в нашому районі, депутат районної ради Ярослав Бартош передусім оголосив хвилину мовчання пам’яті численних жертв, які сталися на вулицях столиці нашої держави. Біля підніжжя пам’ятника запалали десятки свічок, а також поклали символічний вінок з чорною стрічкою до пам’ятного знаку.
Відтак Я. Бартош звернувся до людей, висловивши думки з приводу трагічних подій.
- Шановні сторожинчани! Брати і сестри! Сьогодні ми зібралися, щоб висловити глибоке обурення тим, що постраждали мирні люди. Тут є присутні сторожинчани, яких ви знаєте, жінки, котрі 18 лютого брали участь в мирній пішій ході до Верховної Ради, є свідками того, що там сталося. Сотні, тисячі таких самих людей, які хотіли продемонструвати підтримку народним депутатам від опозиційних сил щодо прийняття рішення повернутися до Конституції 2004-го року, мирно, спокійно крокували до будівлі Верховної Ради.
Одночасно у стінах цієї будівлі троє лідерів опозиції намагалися зареєструвати постанову, яка б дала можливість поставити вкрай важливе питання на голосування... Але ця мирна хода у кінцевому результаті вилилась у криваву бойню. І полилася кров... Скажіть, невже посади варті таких жертв? Адже владу обирають люди, і вона повинна служити їм ...
Виступаючий наголосив, що всі люди, весь народ України має одне-єдине прагнення: бути впевненими в завтрашньому дні, жити цивілізовано.
На мітингу було одноголосно прийнято звернення, в якому висловлене глибоке обурення з приводу подій у Києві, які призвели до загибелі людей, до сотень поранених. У числі виступаючих були сторожинчанка Б. Потапчук, житель Кам’яної депутат районної ради М. Мікіцел, інші.
Мітингувальники заручилися словом очільника райвідділу міліції Т. Т. Крилюка, що правоохоронці захищатимуть інтереси краян щодо миру і спокою, в свою чергу закликавши громадян протестувати виключно мирним шляхом, не пошкоджуючи суспільного майна.
Було прийнято рішення зібратися на черговий мітинг наступного дня, у четвер. Наприкінці всі виконали гімн України.

  • Автор:Лариса ЛЄВІНА.Фото Дмитра ЯКОВІЦИ
  • Джерело: "Рідний край" від 21.02.2014

Tеми