Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

21.01.2014 12:19

"Бог Предвічний народився..." |  Духовне життя

- Існує давнє повір'я, що там, де, колядуючи, прославляють ім'я Сина Божого, благодать Господня панує увесь рік. Тож віримо, що жодне відкрите, щире серце нині не омине благословіння нашого Всевишнього Отця. Щоб кожен з нас в ці дні міг відчути оновлення, побачити народження Христа-Немовляти у власній душі та принести йому безцінні дари - наше смирення, добрі наміри жити за Законом Божим та чисту віру, - звернувся до пастви українською та румунською мовами єпископ Мелетій.
Зі словами привітання перед присутніми у залі виступили керівники краю, висловивши особливу подяку за проведення фестивалю його засновнику - благочинному Сторожинеччини Василю Ковальчуку.
У свою чергу о. Василь закликав учасників та гостей заходу схилити голови у спільній молитві та разом з хором душпастирів виконати тропар Різдва Христового.
Першими ж розпочали фестиваль церковних коляд саме діти, що досить символічно, - вихованці міської музичної школи (дитячий хор, керівник М. І. Бек).
Різдвяний дух завитав у залі, коли відому колядку "Свята ніч, тиха ніч..." виконував хор Свято-Георгіївського храму, під час виступу ансамблю церкви Святих Царственних Мучеників, що у Сторожинці.
Дзвінкими, високими голосами, наче справжні ангелочки під Віфлеємською зорею, прославляли Сина Господнього дівчатка з дитячого хору Свято-Дмитріївської церкви села Череш.
Не тільки щирим співом, а й колоритними, яскравими буковинськими, щедро прикрашеними бісером, костюмами вразили учасники колективу Свято-Дмитріївського храму з Тисовця. Давні українські колядки виконували жіночий хор та тріо храму Святої Параскеви зі Старих Бросківців, колектив Свято-Успенської церкви з Великого Кучурова.
Дитячою безпосередністю розчулила глядачів маленька донечка о.Сільвестра з села Буденець Ніна Мотреску Не зважаючи на свій вік, дівчинка не знітилася, виступаючи перед великою аудиторією. Найвидовищнішим був спільний виступ старшого та молодшого хорів храму Святого Миколая, що у Чудеї. Учасників колективу було так багато, що вони заледве розмістились на сцені РБНК. До того ж, не відходячи від традицій, колядники частували гостей фестивалю запашним караваєм.
До глибини душі вразило звучання голосів хористів Свято-Успенської церкви села Нижні Петрівці - професійне виконання, що не поступилося б і камерному хору.
Колядки зі скарбнички румунського та українського народів вже традиційно виконували учасники вокальних колективів Свято-Успенського храму (Ропча), церкви Іоана Хрестителя (Красноїльськ).
- Шановна громада та представники української влади, буковинського духовенства, архиєпископ Мелетій! Мені надзвичайно приємно бути присутньою на цьому фестивалі, - звернулася до наших краян консул Румунії пані Єлеонора Молдован. - Тішить і розуміння того, що розвитком духовності у вашому районі опікуються не тільки душпастирі, а й керівники, посадовці. Радісно й від того, що представники усіх національних громад, які проживають на території Підгір'я (а їх чимало), мають змогу спілкуватися та прославляти новонародженого Ісуса мовою своїх батьків. Тож хочу побажати, щоб для кожного з вас рік прийдешній був успішним, щоб над вами була благодать Господня і збувалися найсвітліші мрії.
Після завершення фестивалю у залі зазвучало багатоголосне "Многая літа!" та "La multi ani!"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  • Автор:Анастасія БУЧКОВСЬКА. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ.
  • Джерело: "Рідний край" від 17.01.2014

Tеми