Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

23.12.2013 12:27

“ГОЛОВНИМ ЧИНОМ ПРАЦЮЄМО НАД МОДЕРНІЗАЦІЄЮ МЕРЕЖ...” |  День для святкування

З 20 травня 2013 року на посаді начальника Сторожинецького РЕМу працює А. Р. Штогринець.
Довідка: народився у 1974 році в м. Стрий на Львівщині у родині педагогів. Закінчив місцеву школу, відтак-сільськогосподарський коледж, де здобув професію техніка-електрика, відтак навчався у Харківському державному аграрному університеті, отримавши диплом інженера-електрика. Працював викладачем у Стрийському сільськогосподарському технікумі, у ВАТ "Л ьвівобленерго" - начальником сектору, з 2005-го-заступником комерційного директора ТАТ "Чернівціобленерго", начальником служби енергонагляду, начальником Чернівецького РЕМу. Одружений. Дружина - педагог. Виховують двох доньок.


ПОТРЕБИ В СПОЖИВАННІ ЗРОСЛИ У 5-7 РАЗІВ

Отож, минуло півроку, як Андрій Романович очолює один з найважливіших підрозділів у районі. Тож, наша розмова з ним напередодні професійного свята енергетиків стосується і аналізу діяльності колективу за очолюваний період та за рік загалом.
Насамперед, поцікавилися, чи відбулися значні кадрові заміни за цей час?

А. Р. Штогринець:
-  Звичайно ж, деякі заміни, поповнення новими кадрами відбулися. На сьогодні колектив РЕМу нараховує 120 чоловік. Приємно, що середній вік працюючих - 30-35 років. Це, звичайно, не означає, що ми позбуваємося свідомо людей старшого покоління. У нас працюють фахівці пенсійного віку. Принцип підбору кадрів - зацікавленість, фаховість. Не зважаючи на те, що з числа електриків - чимало молодих, більшість вже мають значний практичний досвід, в тому числі - набутий за кордоном. До речі, кількість бригад зросла, створено додатково лінійну (6 чоловік). Всі інженерно-технічні працівники - з відповідною вищою освітою, фахівці високого рівня. Колектив у нас дружний, відповідальний, сучасний.
-  У лютому виповнюється два роки з часу приватизації “Чернівціобленерго”. Чи сталися за цей час якісь зміни щодо якості обслуговування численних споживачів?
А. Р. Штогринець:
- Якщо коротко відповісти на це питання, то зміни є, вони полягають у більшому інвестуванні коштів у розвиток, реконструкцію та модернізацію мереж. І це зрозуміло. Така позиція - господарська, правильна. Адже існуючі мережі вже зношені, вони були розраховані на меншу потужність. Сьогодні потреби в споживанні зросли у 5-7 разів . Зрештою, кожен житель району це розуміє, бо має в своїй оселі чимало побутової техніки, електроприладів. Звичайно ж, старі мережі не
витримують подібного навантаження. Тому й взято курс на реконструкцію. З початку  року  в  нашому районі здійснено чималий обсяг робіт. Зокрема, проведено заміну 638 штук опор та 53,96 кілометрах (0,4 кВ), в 1,5 раза збільшено       об’єми капітального ремонту високовольтних ліній, відремонтовано капітально п’ять. Плановий капітальний ремонт здійснено на 6 ЗТТ - 10/0,4 кВ, вдвічі більше, ніж торік, замінено або поремонтовано  роз’єднувачів  та  автоматичних
вимикачів. Загальна вартість капітального ремонту електроустановок за 11 місяців цього року у грошовому еквіваленті склала більше 2,5 мільйона гривень. На 20% більше, ніж торік, замінено аварійних опор, проводів, пошкоджених ізоляторів. На цей час ми вже виконали повністю інвестеційну програму 2013-го - на суму 2,931 мільйона гривень. Внаслідок цього значно зросло надходження електроенергії в мережі району, а разом з цим понаднормативні витрати скоротились.

 МИ ЗАЦІКАВЛЕНІ У ПІДВИЩЕННІ ЯКОСТІ ПОСЛУГ
- Можливо, ця тема несвяткова, але розкажіть будь-ласка, детальніше про перевитрати. Адже, по суті, йдеться про крадіжки електроенергії.
А. Р. Штогринець:
-  Не зовсім. Йдеться про дотримання правил користування електроенергією. За 9 місяців виявлено 53 випадки порушення цих правил. В тому числі -безоблікове використання електроенергії, втручання в роботу лічильних механізмів за допомогою неодимового магніту, інші. Я б не радив цього робити, бо виявити подібні факти сьогодні не складно. Для цього є всі технічні можливості. Опісля, коли буде складено акт та передано у відповідні органи, доведеться сплачувати дуже великі штрафи (в межах 15-20 тисяч гривень). Чимало таких випадків зафіксовано в Їжівцях, Чудеї, Буденці, інших населених пунктах. На жаль, люди ризикують, хоч не варто цього робити.
- Звичайно ж, читачів найбільше цікавить питання підвищення якості електроенергії та надання послуг.
А. Р. Штогринець:
-  Знаєте, тут наші інтереси збігаються. Ми також зацікавлені у підвищенні якості послуги, яку надаємо. І про це ведемо мову чи не щодня, наголошуючи, що подавати електроенергію маємо високої якості і згідно норм. Чимало заходів для цього вже вжито. Значний обсяг робіт проведено в Ропчі, Годилові, Великому Кучурові, Зрубі-Комарівському, Сторожинці, де існує співпраця з владою. Я впевнений, що, попри численні звернення та претензії, споживачі відчули покращення в подачі електроенергії. І цим шляхом будемо йти далі. До речі, до нашого професійного свята ПАТ “Чернівціобленерго” відкриває колективний центр, через який будуть проходити усі звернення, скарги, зауваження. Він знаходитиметься в Чернівцях, номери телефонів повідомимо додатково. Дзвінки - безкоштовні. Це буде щось на зразок багатоканальної диспетчерської служби сучасного зразка для всієї області. Отож, споживачів почують у будь-який час. Завдяки цьому наша диспетчерська матиме більшу змогу контролювати роботу бригад.
Користуючись нагодою, щиро вітаю з Днем енергетика усіх працівників РЕМу. Бажаю роботи без аварій, тепла у родинах та добра в серцях.
А ще би хотів звернутися до споживачів: хай всі зимові свята прийдуть до вас з радісними новинами! Всього вам найкращого! А про тепло та світло подбаємо ми - служба без вихідних. Щоб не було ніяких проблем, у святкові дні, окрім чергової бригади, чергуватиме додаткова. Надіюся, що обійдеться без пригод. І нам нічого не зіпсує настрою. Хай щастить!
-  Дякую за розмову. Зі святом вас та увесь колектив. Щире спасибі від імені споживачів!.

  • Автор:Лариса ЛЄВІНА.
  • Джерело: "Рідний край" від 20.12.2013

Tеми