Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

23.12.2013 10:28

ДИТСАДОК ІЗ ЗИМОВИМ САДОМ |  Діяльність органів виконавчої влади

Понад півтисячі дітей дошкільного віку з нашого міста нині перебувають н а черзі, щоб п отрапити у дитсадок. З метою
охоплення частини з них дошкільною освітою ще у 2010-му році на території колишньої військової частини почали реконструювати у ДНЗ солдатську їдальню.
Спочатку роботи проводили працівники виробничого кооперативу «Пересувна механізована колона № 151».
У цьому році новим генпідрядником обрали сільськогосподарський кооператив «Колос», керівником якого є Герой України Георгій Березовський.
Голова райдержадміністрації ФРАНЦ ФЕДОРОВИЧ під час зустрічі з головою облдержадміністрації на будівельному майданчику майбутнього дошкільного навчального закладу відзначив, що його відкриття у Сторожинці допоможе вирішити проблему черговості до дошкільних установ міста. За його словами, питання охоплення дітей дошкільним вихованням перебуває на особистому контролі районної влади. Лише цього року, як зазначив очільник райдержадміністрації, на Підгір’ї відкрили три навчально-виховних комплекси. Це дозволило збільшити охоплення дітей дошкільною освітою до 64%. Окрім того, тривають роботи із реконструкції у низці шкіл та будівлях під дитячі садки. Відтак, за словами Франца Федоровича, наступного року планується у районі забезпечити вихованням у дитячих садках майже 90% дітей нашого краю.
Спочатку було завдання здати в експлуатацію цей об’єкт до Дня Святого Миколая цього року. Але у серпні прийняли рішення збільшити кількість дітей у ДНЗ до трьох сотень і запропонували розширити будівлю шляхом добудови харчоблоку, адміністративного приміщення і котельні та будівництва другого поверху. Тепер працівникам СГК «Колос» потрібно впоратися з усім об’ємом робіт до кінця наступного року.
-  Хотілося б, щоб до Різдва будівельники облаштували дах. Адже, якщо це вчасно не зробити, то ймовірні снігопади
нароблять шкоди, - зауважив голова обласної державної адміністрації Михайло ПАПІЄВ, який відвідав об’єкт минулої п’ятниці.
-  У такому випадку будову слід в терміновому порядку забезпечити лісом, - відреагував голова СГК «Колос» Георгій БЕРЕЗОВСЬКИЙ. - Наразі ми практично не забезпечені лісоматеріалами. Також необхідно вирішити проблеми з виготовлення технічних умов із газопостачання, підключення об’єкта до діючої міської каналізації тощо.
-  Кооператив «Колос» розпочав роботи над реконструкцією приміщення майбутнього ДНЗ з 13 жовтня цього року, - додала начальник дільниці №4 СГК «Колос» Вікторія ГРИЩЕНКО. - За цей період, як бачите, «виросла» надбудова другого поверху будинку, а також добудова харчоблоку, адміністративного корпусу та котельні. Поштукатурені приміщення, встановлено 150 кв. м. перегородки та багато іншого. Після внесення змін у проект майбутній ДНЗ зможе відкрити двері для 11 груп дошкільнят. Якщо виникне необхідність, у них зможуть виховуватись 330 дошкільнят (не по 25, як зазвичай, а по 30 дітей у групі). Для кожної з груп у проекті передбачено спальню, ігрову та санвузол.
- Це буде один із найбільших садочків не лише в області, але й в Україні, - підкреслив голова ОДА Михайло Папієв. - Будівництво дошкільного навчального закладу на 95 місць у Сторожинці проблему з охопленням дошкільною освітою не вирішило б - у райцентрі «на черзі» перебуває більше 500 дітей. Тому довелося внести зміни у проект. Архітектори підійшли творчо і ввели елементи новизни у майбутньому садочку - у ньому планують облаштувати павільйон для зимового саду.
За словами будівельників та представників влади, кошторисна вартість майбутнього дитсадка уточнюється у зв’язку з коригуванням проекту.
- Орієнтовно ДНЗ обійдеться у суму близько 15 мільйонів гривень (!), - повідомив Михайло Папієв. - На жаль, наразі будівельникам ще не заплатили жодної копійки. Вдячний, що, не зважаючи на це, вони і далі продовжують роботи за обігові кошти підприємства. Працівники СГК «Колос» могли зупинити роботи, але мають гарну буковинську свідомість
- працюють не для чиїхось особистих інтересів, а для суспільно-важливої мети. - Ні для кого не секрет, яка нині ситуація в Україні з затримкою коштів у казначействі, - додав Валерій КАРВАЦЬКИЙ - начальник управління капітального будівництва ОДА, яке є замовником робіт з реконструкції приміщення колишньої солдатської їдальні. - Нас ознайомили з актом виконаних робіт з реконструкції будівлі на суму 2 мільйони 248 тисяч гривень. Ці кошти вже є на рахунку, наразі чекаємо, коли зможемо розрахуватися з будівельниками.


  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ
  • Джерело: "Рідний край" від 20.12.2013р.

Tеми