Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

15.11.2013 13:30

ФРАНЦ ФЕДОРОВИЧ: “ПРЕДСТАВНИКИ ВСІХ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН СТОРОЖИНЕЧЧИНИ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ РІВНИМИ ПРАВАМИ ТА КОРИСТУЮТЬСЯ ПІДТРИМКОЮ ОРГАНІВ ВЛАДИ” |  Діяльність органів виконавчої влади

Під час апаратної наради голова райдержадміністрації Франц Федорович звернув увагу присутніх на створенні на Підгір’ї належних умов для розвитку усіх національних мов і культур.
«1 листопада в Україні відзначили 22-у річницю прийняття Верховною Радою «Декларації прав національностей України», що засвідчила рівні політичні, економічні, соціальні та культурні права всім громадянам, які проживають на території нашої держави, – зазначив очільник виконавчої влади району. – Із прийняттям Декларації ми також зобов’язалися створювати належні умови для розвитку всіх національних мов і культур, що є особливо актуальним сьогодні на шляху України до Європи та відображено у соціальних ініціативах Президента України Віктора Януковича».
За словами Франца Федоровича, в Сторожинецькому районі у цьому напрямку проводиться відповідна робота. Зокрема, докладено зусиль, аби представники всіх етнічних груп були у повній мірі забезпечені рівними правами та користувалися підтримкою органів влади.
«Керуючись Законом України «Про засади державної мовної політики», у низці населених пунктів району на сесіях сільських рад затверджено регіональні мови, – підкреслив керівник виконавчої гілки влади району. – Забезпечена потреба громади у функціонуванні мережі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин тощо».

ПРЕДСТАВНИКИ ВЛАДИ ВІДВІДАЛИ КРАСНОЇЛЬСЬКУ ГІМНАЗІЮ
З метою вивчення стану задоволення освітніх та культурних потреб національних меншин Сторожинеччини перший заступник голови райдержадміністрації Георгій Пожога відвідав селище Красноїльськ, переважну більшість жителів якого складає румуномовне населення.
Перший заступник голови РДА побував у Красноїльській гімназії з румунською мовою навчання, де зустрівся з дирекцією та педагогічним колективом навчального закладу, обговорив питання забезпечення якісних умов навчання і виховання школярів.
Водночас, Георгій Пожога провів зустріч з гімназистами, де йшла мова про забезпечення їх румуномовною навчальною літературою, а також оглянув навчально-матеріальну базу та бібліотечний фонд освітнього закладу.
«Завдячуючи реалізації завдань Глави держави Віктора Януковича, щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, на Сторожинеччині створюють позитивні умови для розвитку мов та культур національних меншин», - зазначив у розмові Георгій Пожога.
Водночас, констатував посадовець, навчальні заклади в повній мірі забезпечені літературою, а дітей навчають кваліфіковані спеціалісти.

  • Автор:Відділ внутрішньої політики районної державної адміністрації
  • Джерело: "Рідний край" від 08.11.2013р.

Tеми