Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

13.09.2013 14:55

ПЕРСПЕКТИВИ МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ НА ПІДГІР’Ї  |  Економіка та бізнес

На сьогоднішній день в районі зареєстровано майже шість тисяч підприємців, з яких 5,5 тисячі - приватні, решта - юридичні особи. Які створені умови розвитку бізнесу, щоб у зведений бюджет потрапляло не 6-6,5 мільйона гривень, а значно більше? Це було одне з основних питань, які розглянули на засіданні районної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, в якому взяв участь голова райдержадміністрації Франц Федорович.
- Якщо проаналізувати, то в європейських країнах частка малого і середнього бізнесу у внутрішньому валовому продукті складає 60 відсотків, у Білорусі, Росії - 22, то в нас - до 15. Тому у цьому напрямку маємо працювати, щоб збільшити її. Таке завдання ставить перед владою і Президент України, -наголосив у своєму виступі голова РДА Франц Федорович. - Є багато питань в цьому плані, які під силу нам вирішити.
Про виконання програми розвитку малого і середнього бізнесу в районі проінформував завідуючий сектором промисловості та розвитку малого підприємництва Володимир Трипалюк. Своїми думками з приводу покращення співпраці поділилися заступник начальника ДПІ у районі Людмила Хмелюк, керівник центру зайнятості Світлана Жар, начальник Пенсійного фонду у районі Олександр Німіжан інші. Від імені підприємців виступив Георгій Мітрік, який, зокрема, зауважив, що варто приділити увагу навчанню та підготовці починаючих підприємців, створивши, умовно кажучи, бізнес-інкубатори, де б систематично представники служб, з якими співпрацює підприємець, інформували про нововведення у законодавстві тощо. Хотілося, щоб більше приділялось уваги виробництву. Бо, за словами виступаючого, ті ціни на сировину, яку дякувати Богові, маємо, у районі були більш поміркованими, щоб виготовлені нашими підприємцями товари могли домінувати на ринку, знаходячи свого покупця.
А, скажімо, Микола Бойко подав пропозицію, щоб проаналізувати де сплачують податки підприємства та установи, які функціонують на теренах району. Це теж було б додатковим джерелом поповнення місцевого бюджету. Василь Маніліч запропонував розробити систему пільг для закупівлі місцевих сировинних ресурсів місцевим підприємцям. Авжеж - свій до свого по своє.
Було багато інших слушних і вартих уваги пропозицій та зауваг.
- Кожна територіальна громада має відпрацювати свій баланс споживання і, за великим рахунком, бути самодостатньою. Це наша мета, - наголосив у підсумковому слові Франц Федорович.
-  Влада врахує ваші пропозиції і виробить певні рекомендації для наступних кроків у розвитку підприємництва на Підгір’ї.
Наприкінці зустрічі, яка відбулася напередодні професійного свята підприємців, найбільш активним вручили почесні грамоти, а окремим - подарунки.


  • Автор:Ярослав ЛИЖНИК. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ
  • Джерело: "Рідний край" від 06.09.2013р.

Tеми