Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

03.09.2013 14:48

Народний дім у Старій Жадові виставили на аукціон |  Життя територіальних громад

Ситуація навколо приміщення народного дому у Старій Жадові фактично «зависла у повітрі». Її не в силі вирішити ні сільська рада, ні інший орган влади, адже будівля перебуває під заставою у банку, який у свою чергу виставив згадане майно на аукціон. Уже навіть відбулися перші торги, але, на щастя для культпрацівників і місцевих жителів, поки що не знайшлося покупця, який зміг би заплатити близько півтора мільйона гривень (!). Причому, тільки 600 тисяч з цієї суми складає вартість приміщення, решта -відсотки, які «наросли» від тіла несплаченого кредиту. Нагадаємо, будівля, у якій функціонував народний дім у Старій Жадові, свого часу перебувала на балансі не сільської ради, а акціонерного товариства «Буковина». Щоб вирішити фінансові проблеми, керівництво колективного господарства заклало це приміщення, як адміністративну будівлю, під заставу у банку для отримання кредиту. Через те, що не вдалось повернути всю суму позики та сплатити відсотки, банк виставив народний дім на торги.
- Альтернативи щодо виділення у селі іншої будівлі під будинок культури наразі немає, - повідомляє Старожадівський сільський голова Олександр ТКАЧУК. - Нині існуюче - повністю облаштоване під потреби культпрацівників та жителів села: у ньому розміщені актовий зал, бібліотека, музей, діє танцювальний, вокальний та драматичний гуртки, гурток «Надвечір’я», учасниками якого є колишні лікарі, вчителі, які нині на заслуженому відпочинку, ветерани праці…
- Гурткової роботи недостатньо, щоб утримати молодь у селі, - зауважує директор Народного дому у Старій Жадові Андрій ГАВРИЛЮК. - Тому підлітки часто їдуть до розважальних закладів у населені пункти Кіцманського чи нашого районів. Або ж гірше -вдаються до чарки у сільських забігайлівках. Ми ж не маємо права проводити платні заходи. А ті, які організовуємо згідно з планом, частіше відвідують школярі чи вихованці дитсадка. Не маємо можливості також здавати приміщення в оренду для проведення концертів, дискотек. Хоч до нас вже звертались з таким проханням працівники переїзного цирку, облдрамтеатру та обласної філармонії. Такі заходи нам не лише допомогли б залучити молодь до культурного життя у селі, але й використати кошти з орендної плати для покращення умов у народному домі. Адже капітальний та поточний ремонти приміщення за рахунок державного та місцевого бюджетів не мають права проводити ні сільська рада, ні ми, культпрацівники.
- Народний дім у Старій Жадові досі не зняли з аукціону, - підсумовує Олександр Ткачук. - Неодноразово звертався в багато інстанцій. Ми отримали листа від обласної ради та облдержадміністрації. У ньому йдеться про те, що на викуп народного дому у банку не закладено коштів у обласному бюджеті. Сільській раді рекомендують відшукати півтора мільйони гривень. Зважаючи на те, що у Старій Жадові не так багато приватних підприємців, які поповнюють місцевий бюджет, подужати такі витрати нам не під силу. Надіємося, проблему вдасться вирішити у судовому порядку.
Звичайно, проблему, яка склалась з народним домом у Старій Жадові, можна було б не порушувати вкотре, якби не одне «але». Дах закладу культури руйнується і починає протікати у багатьох місцях, а відновити його не мають права ні районна влада, ні сільська рада. Місцевим мешканцям залишається тільки споглядати, як місцевий осередок культури перетворюється в руїну.


  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ
  • Джерело: "Рідний край" від 30.08.2013р.

Tеми