Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

03.09.2013 12:59

НАШ СТЯГ - СВЯТИНЯ |  День для святкування

- Що для мене символізує синьо-жовтий прапор? Мою Україну з її соняшниковими і пшеничними ланами та мирним небом, - ділиться думкою сторожинчанка Георгіна ШАСТАЛ. - Це праобраз волі, свободи та надії на краще майбутнє. Хіба не це було бажання в українців, які полягли на полях боїв, починаючи з козаччини, які томились у політичних таборах та на засланні. На жаль, в Україні ще не все гаразд, якщо маємо великий розрив між багатими і бідними, якщо багато хто, щоб виправити матеріальне становище, змушений їхати на заробітки за кордон... Проте, завдання кожного українця прагнути до спільної мети - щасливої та соборної Вітчизни.
- День державного прапора України повинен відзначати кожен свідомий українець, як День Конституції та День Незалежності, - вважає заступник голови районного товариства політв'язнів та репресованих Параска ТОКАРЮК. - Адже синьо-жовтий стяг - це символ нашої держави, святиня, яку ми повинні оберігати. Пригадую ті часи, коли за синьо-жовтий прапор над оселею міг опинитись там, де, як казали, Макар телят пасе. Бо переслідували усіх, хто любив свою Вкраїну і бажав її незалежності... Приємно, що нині багато українців вивішують державні прапори над своїми домівками, демонструючи свою приналежність до Батьківщини та гордість за своє коріння.
Ніби дослухаючись до порад старшого покоління сторожинчан, багато наших краян вивісили на своїх подвір'ях 23 серпня державний прапор. Заяскравів у небі синьо-жовтими кольорами стяг і під час урочистостей, які відбулися того дня на центральному майдані міста. У заході взяли участь голова райдержадміністраціїФранц Федорович, голова районної ради Петро Брижак, небайдужі краяни. І звучала українська пісня...
-  Державний прапор - це символ свободи, єднання та слави нашої країни. Він уособлює усі прагнення та надії українського народу на краще майбутнє, - наголосив у виступі голова районної ради Петро БРИЖАК. - Це символ слави і відродження України, справжня святиня це гордість та дух нації. Коли піднімається прапор України та звучить державний гімн - момент піднесення, який наповнює серця українців гордістю за Батьківщину.
Сьогодні ми згадуємо тих людей, які з хвилюванням, а часто і з острахом піднімали жовто-блакитні стяги під час проведення першого фести вал ю української естрадної п існі «Червона рута» в Чернівцях, на центральному корпусі ЧНУ, на міській ратуші Сторожинця...
Нехай же завжди гордо майорить над Батьківщиною прапор волі, єдності та могутності українського народу.

  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ
  • Джерело: "Рідний край" від 30.08.2013р.

Tеми