Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

28.08.2013 16:32

ПІДПРИЄМЦІ З СТОРОЖИНЦЯ РОЗДІЛИЛИ ДРУГЕ МІСЦЕ НА ОБЛАСНОМУ КОНКУРСІ БІЗНЕС-ПЛАНІВ |  Економіка та бізнес

Приватні підприємці Володимир Садик та Олександр Кривко зі Сторожинця отримали грант у розмірі п'яти тисяч гривень кожному, посівши друге місце на обласному конкурсі бізнес-планів для малих міст Буковини «Від ідеї - до ринку».
Конкурс проводила Асоціація виробників Буковини в рамках проекту німецького товариства міжнародного співробітництва 012 «Сприяння економічному розвитку та зайнятості».
- Виготовлення кованих виробів та художня ковка, надання стоматологічних послуг, виготовлення сувенірів, дизайнерські послуги, промоціювання туристичної привабливості рідного міста - це далеко неповний перелік ідей, які отримали на конкурсі від учасників,- повідомила директор Асоціації виробників Буковини Неля МАЛЬКО. - Призовий фонд складав 26 тисяч гривень. Перше місце журі не присуджувало, натомість друге - одразу двом підприємцям В. М. Садику та О. Р. Кривку Вони висунули найбільш переконливі та фінансово обґрунтовані ідеї. До прикладу, Володимир Садик у бізнес-плані окреслив шляхи розширення діючого бізнесу завдяки виготовленню кованих карет. А Олександр Кривко висунув ідею поєднати існуюче виробництво тротуарної плитки з виробництвом облицювальної, що дає можливість замовнику поєднувати в одному стилі оформлення фасадів та прилеглої території.
- Подати заявку на конкурс мені запропонували у міській раді, - розповів підприємець Володимир САДИК. - У бізнес-плані розповів про задум виготовляти з металу не лише звичні ворота, дашки на двері та балкони, але й оригінальні вироби. Як приклад, продемонстрував карету (!), яку змайстрував у подарунок до дня міста, її довжина - п'ять метрів, висота - майже два з половиною метри. Виріб обшитий оксамитом та велюром і прикрашений кованим орнаментом з художнім оздобленням. Карета зможе вмістити у салоні шість осіб. Поглянути на неї зможуть не лише сторожинчани, але й жителі інших куточків України, адже плануємо продемонструвати свою роботу на різноманітних виставках. Наприклад, зараз готуємося на Сорочинський ярмарок, який відбудеться наприкінці серпня на Полтавщині. Крім карети, також свого часу виготовляв ковані рамки для дзеркал і навіть... меблі (!). Люблю творити щось нетрадиційне. Проте, на жаль, замовників на такі вироби нині не так багато, як би хотілося...
- На конкурсі продемонстрував свою продукцію та поділився планами щодо виготовлення фасадної плитки, розробленої під старовинний австрійський стиль минулого століття (!), - зазначив підприємець Олександр КРИВКО. - Нині вже маємо зразок - така плитка імітує старовинну цеглу на фасадах магазинів «Каприз» та «Едем», що на розі вулиць Видинівського та Чернівецької. Там вона служить вже два роки і виправдала усі сподівання, її навіть не треба мити та фарбувати, бо плитка не поглинає вологу.
На приватному підприємстві «Кривко», яке діє вже п'ятий рік, обладнання дозволяє випускати плитку від одного до восьми
сантиметрів товщини (для прикладу, скажу, що для тротуару необхідна плитка товщиною 6 см, для фасаду - один-півтора). Можемо випускати фасадну плитку широкої гами кольорів. Затримка у іншому: щоб втілити задумане, необхідно залучити немало коштів, щоб придбати дорогу пресформу з напиленням.
Дбаємо і про інші інновації у виробництві. Зокрема, застосовуємо нові технології - добавки до бетону іноземного виробництва (їх доставляють аж із Швейцарії), які дозволяють визрівати бетону у десятки разів швидше, а також забезпечують його міцність, витривалість та відштовхують вологу.
Як повідомили у міській раді, вироби підприємців Володимира Садика та Олександра Кривка знаходяться практично в усіх куточках міста. Тротуарна плитка ПП «Кривко» прикрашає центральну алею у парку Федьковича, вулиці Шевченка (біля костелу), Некрасова, інші вулиці та сквери центральної частини Сторожинця. Також серед замовників є жителі приватного сектору у Чудеї, Їжівцях, Буденці, Давидівці, Банилові-Підгірному, Старій Жадові, Панці, Ропчі та інших населених пунктах Підгір'я, а також в Хотинському, Глибоцькому, Заставнівському та Кіцманському районах.
А зупинки на вулицях Чернівецькій та Видинівського (біля парку «Юність» та ресторану «Пролісок»), лави у скверах та парках міста, металеві конструкції для вазонів у вигляді ялинок біля кінотеатру та міської ради, тумби для оголошень, металевий показник вулиць та огорожа на перехресті вулиць Чернівецької, Видинівського та Б. Хмельницького, огорожі міської ЗОШ № 1 та районного ліцею, центру дитячої та юнацької творчості тощо - усе це справа рук Володимира Садика.

  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА.
  • Джерело: "Рідний край" від 16.08.2013р.

Tеми