Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

31.07.2013 13:00

«ОДИН З НАЙБІЛЬШ ЯСКРАВИХ МОМЕНТІВ МОГО ЖИТТЯ - КОЛИ ПОЧУВ ПРО ПЕРЕМОГУ» |  Вітаємо!

Славний 90-літній ювілей відсвяткувала чудової душі людина - ветеран війни та праці Анатолій Євменович Шморгун.
Наші краяни звикли бачити Анатолія Євменовича завжди усміхненим та привітним.
На запитання, хто є підтримкою в його житті, чую відповідь: «Мої хлопці». Це він про трьох синів - Миколу, Станіслава та Олександра, внуків і правнука Максима.
-  Радий, що вдома мене завжди з нетерпінням чекає батько, - ділиться думкою син ювіляра Микола, який проживає у Харківській області. - Приїжджаю до отчого дому щороку, щоб якийсь час побути з рідними.
- Дуже поважаю дідуся, - говорить внук ювіляра Михайло. - Він для мене є прикладом порядності, чесності та вірності своєму громадянському обов’язку. Дідусь ніколи не зрадив своїх ідеалів і завжди поняття « держава» клав вище власних інтересів.
Це підтверджують і представники районної та міської ветеранських організацій. Кажуть, що А. Шморгун - чи не єдина людина серед нинішніх ветеранів ВВВ у районі, яка брала участь у Великій Вітчизняній війні з першого і до останнього днів.
Уродженця Харківщини, Анатолія Євменовича просто з останнього дзвоника забрали на службу у Чорноморський флот. Там він служив моряком у найгарячіші роки війни, брав участь в обороні Севастополя, був поранений. Після евакуації і лікування у Грозному, нашого краянина знову послали на фронт - цього разу стан здоров’я не дозволяв йому надалі виконувати обов’язки моряка, тому його призначили зв’язківцем. Одним із перших серед своїх військових побратимів Анатолій Шморгун почув, що настав кінець війни. Вигукуючи «Ура! Перемога!», він поділився радістю з солдатами... Цю мить ювіляр досі вважає одним із найяскравіших моментів свого життя.
Після закінчення вищого навчального закладу, Анатолія Євменовича направили на роботу в Сторожинець. Спочатку він працював лісничим у Сторожинецькому лісництві, потім - тривалий час викладачем у лісовому технікумі. А ще ювіляр протягом життя не забував про участь в художній самодіяльності району - від дня заснування і до минулих років він входив до славнозвісного народного аматорського хору працівників держлісгоспу та РБНК «Горицвіт».

Tеми