Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

12.07.2013 09:55

Орденом "За заслуги" ІІІ ступеня ВІДЗНАЧЕНО ХІРУРГА ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАЙОННОЇ ЛІКАРНІ ВАСИЛЯ ПАЛІЯ |  Вітаємо з високою відзнакою!

Вже більше двох десятиліть він працює у центральній районній лікарні, поріг якої переступив ще у 1990 році після закінчення Чернівецького медичного інституту.
- Василь Миколайович зарекомендував себе добрим фахівцем, бо може впоратися з найскладнішими операціями,
-  вважає головний лікар ЦРЛ Матвій Плегуца. - Колеги поважають Василя Палія та дослуховуються до його професійних порад, а пацієнти добре відгукуються про свого рятівника.
У вільний час Василь Миколайович займається громадською роботою - нині очолює рух ветеранів Афганістану в районі. До речі, серед інших, кого виривав з тенет смерті, були і його бойові побратими, з якими проходив сім кіл афганського пекла. А нині переймається, щоб колишніх воїнів-інтернаціоналістів безкоштовно забезпечували ліками, санаторно-курортним лікуванням тощо. Цьому сприяє розуміння й з боку колег - головного лікаря ЦРЛ М . Д. Плегуци, його заступника з медичної частини О. Ф. Войцеховського.
Вдалося домогтися й іншого: збільшились виплати з районного бюджету батькам, чиї сини загинули у Афганістані
- зі 100 до 500 гривень , відкрили меморіальні дошки на стінах загальноосвітніх шкіл, де навчалися шестеро загиблих краян-«афганців». Нині в районну спілку входять інші воїни-інтернаціоналісти, які не зі своєї волі брали участь у збройних конфліктах в Югославії, Чехословаччині, Іраці, на Кубі тощо.
А “ афганці” на районному рівні активно проводять різноманітні тематичні заходи з нагоди виведення військ з Афганістану та інших пам’ятних дат, автопробіги, відвідують могили загиблих інтернаціоналістів, а також беруть активну участь у подібних обласних та всеукраїнських заходах.
Василь Миколайович свого часу служив рядовим у одній з військових частин обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані, котра дислокувалась у провінції Кандагар.
За сумлінне виконання своїх професійних обов’язків та високу громадянську позицію Василя Миколайовича Палія недавно нагородили орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Цьому передував Указ Президента України від 15.06.2013 року за № 331/2013. Нагадаємо, що у лютому цього року він був нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед українським народом» та пам’ятною срібною медаллю.
Нагороду наш краянин отримав з рук голови обласної державної адміністрації Михайла Папієва на урочистостях, які відбулися з нагоди Дня Конституції України.
До речі…
Крім Василя Палія, ордена « За заслуги » ІІІ ступеня до цього часу удостоївся тільки один медичний працівник в районі - головний лікар центральної районної лікарні Матвій Плегуца. Таку високу нагороду йому вручили у 2007 році з нагоди 100-річчя з часу утворення в Сторожинці лікарні.

Tеми