Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

02.07.2013 11:35

Узгоджуючи дії з основним законом |  День для святкування

Шановні краяни!
28 червня 1996 року Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення, на світовий досвід, прийняла Основний Закон України - Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної         учасниці світового співтовариства. Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність - фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.
Україна свого часу створила першу європейську конституцію - «Пакти й Конституції” Пилипа Орлика. 29 квітня 1918 року Центральною Радою було ухвалено проект Конституції Української Народної Республіки і обрано Михайла Грушевського Президентом Української Народної Республіки. Через історичні обставини ця Конституція, на жаль, так і не набула чинності.
Важко сказати, як би склалася ситуація, коли б Конституція Пилипа Орлика чи Конституція Української Народної Республіки таки увійшли в законну дію. Та з точки зору історії, якщо щось не відбулось, значить цього не могло бути, тому і шкодувати з цього приводу не варто. Ми повинні пишатися самим усвідомленням значущості України та розвитку її політичної думки у світовому масштабі.
Шлях розвитку був іншим і у 1991 році, здобувши державну незалежність, отримали ще один шанс побудувати вільне і демократичне суспільство. І хоч у світовій історії засновником   європейської   конституції   вважають середньовічну Англію, яка, до речі, й досі не має свого основного закону як кодифікованої конституції (що становить єдиний цілісний документ із внутрішньою структурою), однак саме українці створили предтечу європейських конституцій. Таке ж підґрунтя заклала й сучасна українська Конституція - одна з найдемократичніших у Європі, одна з наймолодших, Конституція, що акумулювала в собі найкращі здобутки світового політикуму.
Основний закон нової вільної України, насамперед, задекларував ті демократичні перетворення, що відбулися. Він не лише своїм змістом, а самим фактом свого існування перекреслив авторитарне минуле та дав початок новій історії України.
Через її зміст проводиться надзвичайно цінна ідея -держава функціонує для людини, відповідає перед нею за свою діяльність. Інакше і не повинно бути. Адже український народ є джерелом влади, яку він реалізує через відповідні органи державних установ та органи місцевого самоврядування. Проте, не слід забувати, що конституційні норми, якими б вони не були, самі по собі не змінять життя на краще. Усім нам потрібні підвищена відповідальність, самовіддана праця заради однієї мети - процвітання України. Події сьогодення довели, що з’ясування політичних відносин -  це дорога в нікуди. Нинішня життєва позиція в іншому, і вимагає вона об’єднання всіх здорових сил суспільства, неухильного дотримання конституційних норм. Потрібні час, віра і напружена праця, щоб вони увійшли в наше життя конкретними змінами.
Звичайно, за сімнадцять років життя з новою Конституцією ми бачили не тільки кроки вперед, але й допущені недоліки та прорахунки. Для того, щоб їх усунути, сьогодні наполегливо працюють органи районної виконавчої влади, місцевого самоврядування. І як результат, незважаючи на складну економічну ситуацію в країні, наш район і надалі продовжує розвиватися та проводити економічні реформи.
День Конституції ми не повинні сприймати як свято на честь нормативного акту. Ми повинні його сприймати як день утвердження наших прав і свобод. День утвердження того, як зазначено у статті 3 Конституції України що «людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю”. Важливо, що Конституція України встановила непорушність гуманістичного принципу в майбутньому: при ухваленні нових законів або внесенні змін до чинного законодавства не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (ст. 22).
Конституція – одна для всіх. Шануймо її, пам’ятаючи, що сьогоденню передувала багатовікова історія державотворення. Та доля розпорядилася так, що саме ми стали свідками народження суверенної країни, здійснення одвічного права українського народу на самовизначення. І ми, як ніхто інший, відповідальні перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішніми та прийдешніми поколіннями за державу, на сторожі якої стоїть Основний Закон.
Всебічний розвиток культури, освіти, ефективне та доступне медичне обслуговування, правова і соціальна захищеність, політична та релігійна свобода – все це має по праву належати громадянам України. Потрібні час, віра і напружена праця, щоб конституційні засади увійшли в наше життя конкретними і зримими змінами. То ж давайте будемо виходити з того, що
Україна починається з кожного з нас. І нам під силу збудувати суспільство, в якому будуть створені умови для всебічного розвитку людини, де панували б гуманізм, демократія, закон і справедливість, а матеріальний достаток співвідносився б із кількістю та якістю праці кожного.
Не будемо ж шкодувати заради цього ані сил, ані енергії! Зробимо все можливе для цього! Відмовимося назавжди від розпалювання ворожнечі в суспільстві. Нехай мир і злагода сприяють подальшій розбудові нашої державності, становленню добробуту у кожному домі.
Всі наші здобутки - не випадковість і не дарунок долі. Ми досягли такого результату завдяки наполегливій праці наших краян.
Вітаючи усіх Вас, шановні присутні, з Днем Конституції України, висловлюю впевненість, що громадська злагода - найважливіше досягнення нашого суспільства - стане запорукою позитивних змін в державі і якнайшвидшого розвитку її економіки. Розбудова України, а отже, достаток і достойне життя її громадян, залежить лише від нашої спільної напруженої праці.
Нехай це свято додасть Вам наснаги і творчих здобутків в ім’я процвітання нашої незалежної України.
Від усієї душі зичу Вам міцного здоров’я, довгих років життя, миру та благополуччя, звершення усіх планів заради світлого майбутнього.

  • Автор:Петро БРИЖАК, голова районної ради.
  • Джерело: "Рідний край" від 27.06.2013р.

Tеми