Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

24.04.2013 15:14

Десятирічна сторожинчанка повернулася з перемогою з Європи |  Здоров'я та спорт

У дев'ятирічному віці Катруся вперше стала на ковзани і чотири місяці тренувалася на льодовому майданчику в обласному центрі. А згодом, випадково побачивши, як тренуються дітки на катку у розважальному центрі "Панорама", загорілася ідеєю освоїти вміння справжніх фігуристів саме тут - у школі фігурного катання "Ісе РІапеt".
Вже через півроку наполегливих занять досвідчені тренери залучили сторожинчанкудо участі у змаганнях "Bukovyna - OPEN - 2012", де вона посіла друге місце серед учасників у категорії "пре-бронза". У Калуші дівчинці пощастило менше - вона упала під час виступу, за що судді знизили оцінку. Як результат - третє місце. Вже під час проведення у лютому "Bukovyna - OPEN - 2013", десятирічна фігуристка виборола звання лідера і посіла першу сходинку на п'єдесталі переможців.
А недавно Катерина Крилюк вперше вийшла на міжнародну льодову арену в складі команди-представника України - школярка взяла участь у змаганнях, що їх проводили у польському місті Лодзь. Серед учасників своєї категорії (в ній були діти віком від 8 до 16 років) сторожинчанка впевнено і достойно здобула "золото", обійшовши вихованців німецької, польської та російської шкіл.
Та найбільше десятирічній фігуристці подобається брати участь у так званих шоу на льоду, що є основним напрямком роботи школи "Ісе РІапеt". Тренери здійснюють постановки сюжетів популярних фільмів та легендарних казок. І дівчинка вже спробувала себе у ролі акторки, виступаючи в складі шоу-балету фігуристів у постановці казки "Снігова королева".
Віднедавна Катрусю перевели до старшої групи вихованців, тож тепер їй доводиться тренуватися по дві години на добу, навідуючись на каток 6 днів на тиждень. До обласного центру дівчинка приїздить з найвідданішою своєю вболівальницею - мамою Тетяною.
- Спостерігаю за кожним тренуванням доньки - і дивуюся її волі, - говорить Тетяна Петрівна. - Адже зазвичай глядачі бачать результат посильних тренувань: фігуристка виконує складні спортивні "па" легко і невимушено, ніби літає. Але таким злетам передують болісні падіння. Мені, як матері, надзвичайно важко спостерігати за тим, коли моя тендітна донечка падає. Часом, після тренувань, на її тілі з'являються стільки синців, що рятувальної баночки "Живокосту" вистачає на кілька днів. Але Катя, стримуючи сльози, завжди піднімається і продовжує вдосконалювати своє вміння. Тренери на такі дії схвально реагують - зі свого досвіду знають, що страх падіння тільки гальмує процес навчання.
У свої 10 літ Катерина мислить, як доросла. Щоденні тренування на льодовому майданчику та гру на скрипці визнає тільки своїм захопленням і навіть не задумувалася, що в подальшому ці заняття трансформуються в професію. Ковзани та музика, а ще й вивчення іноземних мов - кроки до самовдосконалення, як то кажуть, для душі. Та своє майбутнє школярка бачить в іншому - рятувати життя братам нашим меншим, стати ветеринаром.

  • Автор:Анастасія БУЧКОВСЬКА. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ та з сімейного архіву.
  • Джерело: "Рідний край" від 19.04.2013р.

Tеми