Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

09.04.2013 14:10

ЦІННА ЕКСПОЗИЦІЯ - ВПЕРШЕ НА ТЕРЕНАХ СТОРОЖИНЕЧЧИНИ |  Культура

Відомо, що аналогічну виставку на Буковині можна побачити тільки у Блакитній залі Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, а також у виставкових залах у Кіцмані та Снятині.
Ініціатором проведення першого подібного заходу в нашому краї виступив голова міжгалузевої організації роботодавців району, а у минулому - випускник і один з талановитих студентів Вижницького навчального закладу, нині - депутат районної ради, Георгій Мітрик.
На відкриття виставки завітали голова РДА Ф. К. Федорович та заступник голови районної ради І. О. Іліка і долучилися до схвальних слів поціновувачів прекрасного, викладачів мистецьких шкіл краю щодо майстерності юних умільців. Принагідно спілкувалися з студентами, викладачами та директором Вижницького коледжу, Заслуженим працівником освіти України Д. О. Козубовським, який розповів, що вже найближчим часом експозиція тішитиме очі жителів Будапешта.
- Оскільки ці роботи мають неабияку цінність (окремі з виставлених коштують не одну тисячу умовних одиниць), то дуже складно організовувати подібні заходи за кордоном. В основному ж наші найбільш талановиті студенти виставляють свої роботи на престижних виставках, які організовує Спілка майстрів України та Спілка художників України, - розповіла заступник директора Вижницького коледжу прикладного мистецтва В. І. Андрич - Через популярність виробів національної тематики ручної роботи на ринку нашої держави та за кордоном 80 відсотків випускників закладу працевлаштовані.
Щороку підростає нова зміна щирих митців. А наразі завдяки своєму таланту та наполегливій праці троє студентів, які навчаються у коледжі, отримують стипендію Верховної Ради.
 
 
 
 

  • Автор:Анастасія БУЧКОВСЬКА. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ.
  • Джерело: "Рідний край" від 05.04.2013р.

Tеми