Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

25.03.2013 16:40

Гордість нашого краю |  Культура

Олена Василівна працює у колективі вже не один десяток років: спочатку танцювала у складі балету, нині
ставить хореографічні композиції.
У Буковинському ансамблі пісні і танцю працює 70-80 чоловік, - розповідає Олена Козьмак. - Музичний супровід нам забезпечує оркестр, твори українських композиторів та народні пісні талановито виконує хор, танцювальні композиції ставлять учасники балетної трупи. Крім того, з нами їздить обслуговуючий персонал. Деякі учасники ансамблю виступають менше року, інші - понад десять-двадцять років. Старші колеги з приємністю діляться досвідом з молодим поколінням.
- А чи важко потрапити у склад ансамблю?
- Свого часу (до незалежності України) молоді кадри у наш ансамбль підбирали централізовано, на конкурсній основі. До складу балету входило чимало танцюристів з різних куточків України колишніх радянських республік. Нині вакантні посади часто займають випускники Чернівецького училища мистецтв ім. С. Воробкевича. Адже вихідцям з інших областей потрібне житло, а зарплатня не велика. Хоч наш новий керівник - директор обласної філармонії Анатолій Юрійович Візнюк - намагається робити для колективу все, що в його силах.
- Чи виступаєте за межами України?
-  Через брак коштів стали менше гастролювати у інших регіонах України і, тим більше, за кордоном.
Колись ансамбль виступав у Румунії, Польщі і навіть… Фінляндії. Місяць гастролювали на Сицилії (!). Наш колектив тоді часто порівнювали з Національним заслуженим академічним ансамблем танцю ім. П. П. Вірського. Також запрошували виступати на форумах, з’їздах, інших заходах.
Нині гастролюємо хіба що «по-обміну». Для прикладу: румунський чи польський ансамбль виступає у нас, а ми - в Румунії або Польщі. Те ж саме стосується і гастролей у межах України.
На жаль, на Буковині на сьогодні немає спонсорів, які бажали б безкорисливо виділити гроші на підтримку колективу.
Отримуємо запрошення і з задоволенням виступаємо на сценах різних населених пунктів нашої області - як з номерами, які вже встигли запасти у серце глядачам, так і із новим репертуаром.
-   Хто потенційна аудиторія ансамблю: представники молоді чи старшого віку?
-  Відчула тенденцію, що молодь потрохи починає повертатися до забутих народних здобутків, в тому числі і культурних. Серед наших глядачів, крім представників інтелігенції, можна побачити студентів технікумів, різних вузів.
Потяг до народних танців помітила і в своїх вихованців - учасників колективу «Юність», який діє при Центральному палаці культури у Чернівцях. Більшість з них - студенти. Незважаючи на молодий вік, вони добре усвідомлюють, що сучасні танці не можуть в повній мірі культурно збагатити людину, адже навіть не допомагають сформувати поставу дівчатам. Вони - це те, що минає, а класичні та народні твори - вічне.

Наша довідка
Заслужений академічний Буковинський ансамбль пісні і танцю був заснований у 1944 році при Чернівецькій обласній філармонії.
Упродовж своєї творчої діяльності ансамбль здійснив успішні виступи на фестивалях музичного мистецтва у Санкт-Петербурзі, Кишиневі, Москві, Мінську, Києві, Ізмаїлі, Ужгороді, Ялті та ін.
Позитивні відгуки глядачів колектив отримав під час гастрольних подорожей у Молдавії, Білорусі, Прибалтиці та Закавказзі, Сибіру, Середній Азії, в містах Крайньої Півночі та на Далекому Сході, Фінляндії (1966), Чехословаччині (1986), Німеччині (1997), Італії (2000), Румунії та Польщі, а також після успішних виступів у Києві перед туристичними групами з Америки, Англії, Японії, Куби, Бельгії, Австрії, Канади, Греції, Франції, Мексики, Іспанії, Австралії, Індії, Індонезії, Аргентини та інших країн світу.

  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ
  • Джерело: "Рідний край" від 22.03.2013р.

Tеми