Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

05.03.2013 14:20

ЦЕРКОВНИЙ ХОР З СТОРОЖИНЦЯ ПЕРЕМІГ В ОБЛАСНОМУ ФЕСТИВАЛІ |  Духовне життя

У фестивалі «Розколяда-2013», який відбувся вперше на Буковині, перемогу здобули наші краяни - парафіяльний хор греко-католицької церкви Святої Анни (м. Сторожинець). Їх відзначили в номінації «За краще виконання».
- Для участі у Першому Буковинському фестивалі парафіяльного братства та церковних хорів ми готували три колядки, - розповіла учасниця хору Марія Копчук. - Одну із них виконали у складі тріо «Берегиня», іншу - жіночого парафіяльного колективу, третю - разом з чоловіками, - духовними побратимами з церкви Святої Валентини Палестинської, що у Панці. Родзинкою нашого виступу було те, що виконували не відомі загалу колядки, а призабуті. Одну із них - «Будемо сіяти» - я записала свого часу від уже покійної мешканки Старих Бросківців Юлії Городинської, іншу - «Видить Господь, видить Творець» - від мешканця Нових Бросківців Дмитра Малованюка, якого теж немає серед живих (цій колядці більше 200 років!). Було приємно, коли після концерту до нас підходили незнайомі люди і розповідали, що не змогли втримати сліз, коли слухали колядки, дякували за гарний виступ.
Фестиваль «Розколяда» відбувся з благословення правлячого Архієрея Коломийсько-Чернівецького владики Миколи Сімкайла та з ініціативи духовенства Буковинського вікаріату Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ.
Крім сторожинецького, участь у ньому взяли церковні хори з Кіцманя, Заставни, Хотина, Новоселиці, Вашківців та Чернівців.
- Ідея провести фестиваль «Розколяда» виникла у грудні минулого року на вікаріальних зборах, - повідомив вікарій Буковинський о. Валерій Сиротюк. - Ми бажали, щоб громади УГКЦ, які діють у області, мали змогу зустрітися. Дуже вдячний священикам, які підтримали ініціативу і надзвичайно відповідально поставились до участі у фестивалі. Отець Іван Гопко зі Сторожинця привіз чудових вокалістів.
Підсилюючу музичну апаратуру, яку встановили у храмі, надав дует «Писанка». Учасники цього гурту - заслужені артисти України Оксана Савчук та Іван Кавацюк, а також народний артист України Павло Дворський увійшли разом із представниками духовенства у склад поважного журі. У перерві між виступами конкурсантів артисти дарували присутнім колядки у власному виконанні.

  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА.
  • Джерело: "Рідний край" від 01.03.2013р.

Tеми