Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

04.02.2013 14:48

РІЗДВЯНИЙ ФЕСТИВАЛЬ У ГОГОЛІВСЬКОМУ СТИЛІ |  Життя територіальних громад

Найбільш веселим та безтурботним народом по праву вважають студентів (особливо, коли наступна сесія ще не скоро). Саме тому, повернувшись до рідного навчального закладу з зимових канікул, вихованці Сторожинецького лісового коледжу вирішили ще раз відзначити усі Різдвяні свята, щоправда, на сцені актового залу.
Разом зі своїми викладачами студенти підготували театралізоване свято “Колядуймо разом!”, в сюжетну лінію якого лягла сучасна версія легендарного твору “Вечори на хуторі поблизу Диканьки”.
Розпочали пісенний студентський фест герої Гоголя - Оксана (культорганізатор Діана Фріцлер) та Солоха (викладач Галина Прокопенко). Вони запрошували до своєї світлиці колядників і частували їх солодощами з чарівної макітри.
Учасникам та гостям свята пощастило почути давні коляди та щедрівки, оцінити розмаїття орнаментів на вишиванках (не притаманних Сторожинеччині), що їх студенти привезли зі своїх родинних скарбничок. Було дуже цікаво, адже в закладі навчаються підлітки з різних регіонів України.
Тут звучав і “Щедрик” у непростій сучасній музичній обробці співака Олега Скрипки. Овації та захват глядацької зали викликала поява на фестивалі справжнісінької Маланки. Великі солом’яні ведмеді, Наречена з Дідом, усіляка розцяцькована нечисть гарцювали так, що поміст сцени здригався, а Ватаг вигукував віншування.
Зовсім інші почуття охопили присутніх під час виконання студентами (ЛГ-31) Михайлом Тимку та Андрієм Іліуц-Мітрик румунських коляд під супровід гітари.
Завершили свято спільним виступом дружнього та енергійного викладацького колективу коледжу.
- З кожним роком наш фестиваль стає все цікавішим, набуває нового змісту: це заслуга студентів та їх кураторів, - зауважив директор навчального закладу Богдан Савчук. - Якщо кожен з нас буде шанувати різдвяні традиції та долучатися до організації подібних заходів - наша держава збагачуватиметься духовно.


  • Автор:Анастасія БУЧКОВСЬКА. Фото Ірини ДУЛЬГЕР.
  • Джерело: "Рідний край" від 01.02.2013р.

Tеми