Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

04.02.2013 09:34

АКЦЕНТИ - НА ІНВЕСТИЦІЇ  |  Економіка

У районі, як у минулому, так і в поточному році, приділяли велику увагу інвестиційній політиці, у полі зору перебувала кожна інвестиційна пропозиція, в тому числі іноземних інвесторів. Діючих підприємств з іноземними інвестиціями в районі налічується 7. Загальна сума іноземних інвестицій за підсумками 2012 року склала 681,9 тис. дол. США, спостерігалося зростання обсягу іноземних інвестицій (118,8% до 2011 року), обсяг інвестицій на одну особу склав 7 дол. США.
Проте, інвестиційний клімат - це не лише зовнішні інвестиції, а й, насамперед, розвиток українського бізнесу, його вихід на внутрішні та іноземні ринки збуту.
Пріоритетними напрямками залучення інвестицій, відповідно до Програми економічного і соціального розвитку району на 2013 рік   є:
-  розвиток агропромислового комплексу, створення нових і реконструкція діючих потужностей переробної промисловості, освоєння виробництва нових видів продукції;
- залучення коштів населення у житлове будівництво;
-   впровадження енергозберігаючих технологій, використання для виробництва альтернативних видів палива, відходів лісозаготівлі та деревообробної промисловості;
-   участь району у проектах транскордонного співробітництва та інших проектах з метою залучення в розвиток району коштів міжнародних структур;
-  розвиток туристично-рекреаційного комплексу. Необхідно зазначити, що   в поточному році   значну
увагу буде приділено залученню для розвитку району коштів через ряд інвестиційних проектів. В тому числі близько 6 млн. грн. (проект транскордонного співробітництва в рамках спільної операційної програми «Румунія-Україна-Республіка Молдова -2007-2013») надійде на продовження будівництва очисних споруд у м. Сторожинець. Планують завершити реалізацію чотирьох проектів ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Великому Кучурові, Старій Жадові, Комарівцях та Кам’яній.
З метою забезпечення сировиною створеного у с. Панка молокозаводу буде розпочато впровадження ще одного проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» - створення заготівельно-збутового пункту у с. Ропча. З метою активізації інвестиційного клімату у Сторожинецькому районі налагоджено співпрацю районної державної адміністрації з Чернівецьким регіональним центром з інвестицій та розвитку. На адресу центру управління економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації надіслали перелік земельних ділянок та приміщень, які можуть бути запропоновані інвесторам для впровадження інвестиційних проектів, цей перелік буде систематично поновлюватись.
Одним з пріоритетів роботи влади глава держави назвав створення сприятливого клімату для розвитку вітчизняного бізнесу.
З метою спрощення процедури видачі документів дозвільного характеру, на виконання доручення Президента України, було проведено підготовчу роботу щодо забезпечення видачі таких документів через державних адміністраторів за принципом “єдиного вікна”. Було забезпечено видачу документів дозвільного характеру виключно через дозвільний центр, де нині видають 26 видів таких документів. Впродовж 2012 року їх видано 2243.
Глава держави також наголосив на необхідності впорядкування діяльності контролюючих органів .
Для зручності та зниження витрат при реєстрації нового бізнесу передбачається впровадження електронної реєстрації через Інтернет. В даний час реєстрація СПД здійснюється за поданням державному реєстратору власноруч заповнених реєстраційних карток.
Наступним ключовим завданням влади Президент називає створення належних умов для отримання громадянами адміністративних послуг. У районній державній адміністрації розпочато підготовчу роботу зі створення такого центру - створено реєстр адміністративних послуг, які надають управління та відділи райдержадміністрації, затверджено стандарти цих послуг тощо. Центр адміністративних послуг, згідно з чинним законодавством, має запрацювати з липня поточного року.
Інструментом фінансування капітальних інвестицій повинен стати Державний фонд регіонального розвитку. А на місцевому рівні Президент пропонує посилити спроможність органів влади здійснювати підготовку проектів, що можуть фінансуватися за рахунок коштів Фонду. Необхідно зазначити, що районна державна адміністрація щорічно надає перелік інвестиційних проектів на фінансування з Фонду регіонального розвитку. У 2013 році за рахунок коштів державного бюджету передбачається завершити роботи з реконструкції приміщення під ДНЗ у м. Сторожинець та продовження будівництва школи у селі Зруб-Давидівський.
Одним із пріоритетних завдань визначено розвиток мережі місцевих доріг, адже, як зазначив Президент, від стану доріг залежить вчасність приїзду швидкої допомоги, підвіз сільських учнів. Тому це питання повинно перебувати під постійною увагою.
Підготовчі роботи з ремонту доріг у 2013 році в районі вже розпочаті. Управління економічного розвитку та інфраструктури завершує формування переліку доріг, ремонтні роботи на яких будуть проведені в поточному році, підрядними організаціями виготовлено проектно-кошторисну документацію (за винятком двох місцевих рад). На проведення цих робіт району виділено субвенцію з державного бюджету в сумі 3,331 млн. грн. (у 2012 р. - 3,05 млн. грн.). Крім цього, з обласного дорожнього фонду на ремонт місцевих доріг виділено кошти в сумі 3,016 млн. грн. ( у 2012 р. - 2,8 млн. грн.)
На засіданні Комітету було акцентовано увагу на впровадженні реформ у медичній галузі, в першу чергу - на створенні Центрів первинної медичної допомоги, які мають бути створені не тільки у пілотних регіонах, а по всій країні.
У Сторожинецькому районі у минулому році активно були проведені підготовчі роботи зі створення Центру надання первинної медико-санітарної допомоги, у цьому році центр зареєстровано, як самостійну юридичну особу.
Усі ці та інші напрямки реформ знайдуть своє відображення у Національному плані дій з впровадження економічних реформ на 2013 рік. Це буде чіткою програмою дій   влади в поточному році.

  • Автор:Ніна ГЛАДКА, начальник управління економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації.
  • Джерело: "Рідний край" від 01.02.2013р.

Tеми