Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

06.11.2012 09:54

Подарунок громаді Старої Красношори - пожежне авто |  Життя територіальних громад

-  Автомобіль громаді Старої Красношори подарувала пожежна команда, яка працює у нас на громадських засадах, - сказав у виступі бургомістр Ян МЕЛЬЧАРЕК. - У нашій ґміні, крім працівників державної пожежної служби, ще є близько 470 пожежників на громадських засадах. У їхні функції входить боротися з пожежами, з наслідками сильних буревіїв, паводками тощо. Бажаю громаді Старої Красношори, щоб пожежний автомобіль вам не знадобився!
- Це не вперше громаду Старої Красношори підтримують наші друзі з ґміни Жґув, - підкреслив вчитель польської мови Старокрасношорської ЗОШ І-ІІ ступенів Томаш КАЛУСЬКІ. - Після того, як на обласному та районному рівнях були укладені домовленості про співпрацю з керівництвом Лодзького воєводства та ґміни, зокрема, представники Жґува (де мешкає майже 10 тисяч людей і працює близько тисячі підприємств (!), виділили кошти, щоб провести ремонт фасаду школи, закупити спортивний інвентар, викопати у селі громадську криницю, побудувати ігровий майданчик у дитячому садочку тощо. А нещодавно (восени) делегація з нашого району навідалась у Польщу, щоб обмінятися досвідом з польськими колегами.
Від імені наших краян польським меценатам дякували голова райдержадміністрації Франц Федорович, голова районної ради Петро Брижак та Старокрасношорський сільський голова Віктор Луптович (саме сільська рада офіційно стала власником цінного подарунку).
- Власна пожежна машина дозволить вчасно реагувати на неприємності у селі - загорання трави, господарських угідь тощо. Маю надію на Бога, що Він не допустить серйозніших проблем, - висловив думку Старокрасношорський сільський голова Віктор ЛУПТОВИЧ. - До цього часу під час таких випадків доводилося викликати пожежну бригаду з Чудея, Красноїльська. Нині плануємо залучати до пожежогасіння 6 місцевих жителів. Вони будуть працювати на громадських засадах. При підборі сельчан-пожежників, брали до уваги їхній стан здоров'я, моральні якості та зайнятість (чи
і для гасіння можливих пожеж у сусідніх селах. Хай оберігає нас Бог від нещастя...
- Покровителем пожежників є святий Флоріан, - зазначив ксьондз Адам СЕКУЛА, настоятель місцевого костелу Святої Анни. - Він жив у II столітті, був римським військовим. Незважаючи на антирелігійні погляди тодішньої римської влади, Флоріан проповідував християнство і допомагав усім віруючим. Через це часто зазнавав катувань, але так і не відмовився від своєї віри. За християнські погляди його і вбили. Вважають, що Святий Флоріан опікується відважними людьми, а особливо пожежниками, які сміливо кидаються у вогонь заради порятунку людей.
Представники рятувальної служби з міста Жгув провели для місцевих мешканців та працівників районного відділу ГУ МНС України в області показові навчання та пояснили принципи роботи пожежної автівки.
Як розповіли гості з Польщі, у їхній країні, як правило, одна пожежна машина обслуговує 1 тисячу громадян. У нашій державі статистика далеко не така позитивна. Зокрема, на Сторожинеччині, де проживає майже 100 тисяч населення,
діє тільки 15 місцевих пожежних команд (разом із тією, що буде у Старій Красношорі, - 16). Проте, як стверджує начальник райвідділу ГУ МНС України у Чернівецькій області Михайло ФЕДЬКО, на Пщгір'ї налічується найбільше пожежних автомобілів серед районів Буковини. А той, що подарували Старій Красношорі, - один із найбільш потужних у краї.
- Наступним кроком, який будемо спільно робити, стане розбудова Старокрасношорської загальноосвітньої школи, - зауважив голова районної ради Петро БРИЖАК. - Минулого разу, під час зустрічі з польською делегацією, ми домовлялися, що виготовимо проект добудови навчального закладу і підрахуємо приблизну вартість проведених робіт. Ми дотримали свого слова: нині завершуємо проект, який передбачає будівництво спортивного залу, їдальні та 4 класів. Орієнтовна кошторисна вартість добудови - 14 мільйонів гривень. Надіємося, що спільними зусиллями нам вдасться втілити цю ідею ужиття.
-   Неодноразово порушував питання добудови Старокрасношорської ЗОШ перед головою обласної державної адміністрації Михайлом Папієвим, головою обласної ради Михайлом Гайничеру та директором Департаменту освіти і науки, молоді і спорту ОДА Михайлом Бауером. Вони пообіцяли всіляко посприяти у співфінансуванні, - додав голова райдержадміністрації Франц ФЕДОРОВИЧ.


  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА.Фото автора.
  • Джерело: "Рідний край" від 02.11.2012 року

Tеми