Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

31.10.2012 14:58

ОЛЕСЯ ФРАНКІВ ДАСТЬ СОЛЬНИЙ КОНЦЕРТ У ПАРИЖІ |  Культура

На заході, який організовує благодійна фундація екс-президента Леоніда Кучми "Україна", наша краянка була єдиним представником від Буковини. Цьогоріч учасниками фестивалю стала рекордна кількість талановитих молодих людей - 60 вокалістів з України, Росії та Білорусі. У пісенному конкурсі в номінаціях "Сучасна українська пісня", "Авторська пісня та співана поезія", "Сучасна обробка народної пісні" змагалися як окремі солісти-вокалісти, так і тріо, гурти.
За словами співзасновника "Долі", народного артиста М. І. Гаденка, за 20 літ існування фесту це був дійсно найпотужніший захід. Адже після триденного марафону наполегливої творчої праці члени журі, у складі якого були легендарні зірки української естради і, навіть, сам екс-президент Л. Д. Кучма, розгубилися від такої кількості достойних перемоги. Проте, після того, як претендентів попросили заспівати акапельно, журі вже не мало жодних сумнівів щодо свого вибору.
Тож, під час святкового гала-концерту, що проходив у містечку Буча, було нагороджено трьох переможців. Володарем гран-прі визнали вокаліста Артема Кондратюка з Житомира, кубок Президента отримав соліст державного академічного ансамблю МВС України Іван Коренівський, а звання лауреата і сертифікат на проведення сольного концерту у столиці Франції - наша краянка Олеся Франків.
- Хочу подякувати за неабияку моральну підтримку композитру Мар'яну Гаденку Відрадно, що, здобувши славу і авторитет на державному рівні (і не тільки), він не цурається, не забуває своєї малої батьківщини і сприяє творчій молоді зі Сторожинця. Було надзвичайно приємно отримати почесні нагороди саме з рук земляка, - ділиться враженнями переможиця.
А нині, окрім навчання на другому курсі Чернівецького університету ім. Ю. Федьковича, Олеся посилено готується до концерту в Парижі, якщо планують провести навесні наступного року, підбирає найкраще з власного репертуару. Водночас, сподівається, що найбільше її виступу у Франції очікуватимуть представники української діаспори. До речі, наша краянка співатиме не тільки українською, але й ще на п'яти мовах світу.

  • Автор:Анастасія БУЧКОВСЬКА.
  • Джерело: "Рідний край" від 26.10.2012 року

Tеми