Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

10.04.2012 10:45

КРЕДИТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ БІЗНЕСУ ПІД 18 ВІДСОТКІВ БЕЗ ЗАСТАВИ |  Економіка

На Буковині планують реалізувати «пілотний» проект з надання мікрокредитів представникам малого та середнього бізнесу без застави. Запрацює він і на Сторожинеччині.
Про це повідомили представники компанії «Сооd. bee Credit» з Румунії та Австрії під час відвідин нашого району.
- На території області буде працювати мобільний банкінг, - розповів операційний директор «Goo d.bee Credit» Ro mania» Мірче Оніта. - Це означає, що представник від нашої організації, яка нині функціонує у багатьох країнах світу, переїжджатиме з району в район Буковини для надання позики членам кредитної групи та індивідуальним позичальникам. Кредитна група - це неформальний колегіальний орган, до якого ввійдуть підприємці, керівники підприємств, організацій та установ. Саме вони вирішуватимуть, кому з членів групи варто надати кредит.
Таким чином, його надаватимуть без застави майна та інших зобов’язань, базуючись виключно на довірі до позичальника.
Кредитування членів групи буде здійснюватися почергово. Наприклад, спочатку надамо позику 3-м підприємцям. Після того, як вони погасять кредит, - наступним двом-трьом. Якщо у інших членів групи виникне нагальна потреба отримати позику, ми зможемо їм допомогти, якщо попередній позичальник не матиме прострочення з виплати.
- Мета діяльності організації «Good. bee Credit» на теренах області - надання позики фізичним та юридичним особам, які не мають доступу до кредитування в банках з тих чи інших причин (не мають початкового капіталу або застави тощо), - додав начальник відділу просування програм мікробізнесу АТ «Ерсте банк» Павло Самойлов. - Кредити надаватимуть на відкриття власної справи та розвиток бізнесу (придбання матеріалів та обладнання для покращення   матеріальної   бази   на   підприємстві, «службового» автомобіля тощо). Водночас, організація не надаватиме споживчі кредити (для купівлі побутової техніки, авто для особистого користування тощо).
«Good.bee Credit» заснували в Австрії. У Румунії організація працює вже близько 10 років. Основний вид діяльності - надання мікрокредитів у двох напрямках - в групах та індивідуально. У групах кредити надають без застави, але на меншу суму, індивідуально - під заставу. Депозитні програми організація не впроваджує в життя.
- У Європі рідко стикаємося з обманом та неповерненням кредиту, - зауважує Мірче Оніта. - Тому нині в європейських країнах надаємо членам кредитних груп позику у розмірі по 7-8 тисяч євро, індивідуальним позичальникам - по 20-25 тисяч євро. В Україні ж плануємо для початку надавати позику членам кредитної групи по 2-3 тисячі євро. Розмір відсоткової ставки поки ще остаточно не визначили. Ймовірно, він коливатиметься у межах 18 відсотків річних у гривні без оплати додаткових банківських комісій.
Розмір відсоткової ставки по кредиту буде однаковий для підприємців та керівників підприємств незалежно, у якій сфері бізнесу вони працюють. Водночас, для фізичних та юридичних осіб, які займаються діяльністю, що має сезонний характер, зокрема сільським господарством, будуть доступні «кредитні канікули». Це означає, що протягом кількох місяців у році, коли підприємництво не приносить їм значного доходу, позичальники зможуть не сплачувати «тіло» кредиту і за несплату їм не будуть нараховувати відсотки.
Очікувані терміни кредитування - не більше 36 місяців (3 роки). Можливо, згодом надаватимуть позику і на більший період часу. Крім того, слід зазначити, що у позичальника завжди є можливість дострокового погашення кредиту без сплати додаткових комісій. При цьому, якщо він поверне позику за півроку, то сплатить 9, а не 18 відсотків.
- Кредити надаватимуть через відділення «Ерсте банку», - пояснив Павло Самойлов. - Для того, щоб отримати позику, позичальнику необхідно буде відкрити банківський рахунок у одному з відділень. Інших зобов’язань перед банківською установою клієнт не матиме.

Наступна зустріч представників компанії «Go od.bee Credit» та АТ «Ерсте банк» з представниками районної влади, малого та середнього бізнесу планують провести 25 квітня. На ній обговорять деталі кредитування фізичних та юридичних осіб та, можливо, сформують «кредитну групу» з підприємців та керівників підприємств району. До участі запрошують усіх бажаючих.

  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА.Фото Дмитра ЯКОВІЦИ
  • Джерело: "Рідний край" від 06.04.2012 року

Tеми