Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

04.04.2012 14:20

ГОЛОВА ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ МИХАЙЛО ПАПІЄВ ВІДВІДАВ КОМАРІВЦІ |  Життя територіальних громад

БЕРЕГИ СІРЕТУ УКРІПЛЯТЬ, ЗДІЙСНИВШИ ПРОКОП
Одним із важливих питань, яке порушували представники обласної та районної влад під час поїздки, - проведення берегоукріплювальних робіт у Комарівцях. Адже, щоб укріпити частину берега Сірету завдовжки 150-200 метрів, необхідно затратити 3,5-4 млн. гривень.
Ознайомившись на місці з ситуацією, яка склалась після повеней (берег обвалився у кількох десятках метрах від однієї з сільських доріг та прилеглих до неї будинків), Михайло Папієв підказав, як економно вирішити це питання. Губернатор дав доручення обласному управлінню автомобільних доріг до 1 червня здійснити прокоп завдовжки 185 метрів і, таким чином, вирівняти русло річки. Ці роботи не потребуватимуть великих витрат з держбюджету.
У свою чергу Комарівський сільський голова Світлана Бажура розповіла про розчищення прибережних смуг та русла річки Сірет в районі автомобільного мосту: впродовж двох тижнів по 15-20 жителів села впорядкували 0,8 га прибережної смуги.
-  Кожен депутат сільської ради скликав на толоку мешканців свого виборчого округу. Разом придбали вапно і побілили дерева, бордюри. Так жителі села працюють вже три роки поспіль і ми бачимо результати, - розповіла Світлана Бажура.
-  Треба підтримувати ініціативи населення та сільського голови, які зацікавлені в розбудові та благоустрої свого населеного пункту. Громада самоорганізовується, а не чекає, що хтось за них виконає роботу. Ми маємо допомагати таким людям, - підсумував голова облдержадміністрації Михайло Папієв.

У СІЛЬСЬКІЙ АМБУЛАТОРІЇ ГУБЕРНАТОР ВИМІРЮВАВ АРТЕРІАЛЬНИЙ ТИСК
Голова ОДА цікавився проблемами, з якими стикаються працівники сільської амбулаторії, будинку культури та дошкільного навчального закладу. У амбулаторії Михайлу Папієву навіть поміряли артеріальний тиск. Показники обстеження засвідчили козацькі 120/80.
Працівники місцевого будинку культури попросили підтримки, щоб провести капітальний ремонт другого поверху та сцени у актовому залі. А в дошкільному навчальному закладі губернатор спілкувався з малечею і пообіцяв допомогти з коштами для придбання постільної білизни та заміни старих дитячих меблів. Згодом голова ОДА ознайомився з умовами навчання
у Комарівській ЗОШ, в якій нині є 141 учень. Відзначив, що приміщення хоч і затишне, але старе, дерев’яне, тому треба подбати про будівництво нового навчального закладу. Михайло Папієв дав доручення начальнику Головного управління освіти та науки ОДА Михайлу Бауеру спільно з працівниками управління капітального будівництва обговорити проект новобудови та витрати, врахувавши кількість дітей шкільного віку у селі.
-  Щоб приміщення школи не було надто велике, а розраховане приблизно на 250 учнів, - зауважив Михайло Папієв. - Адже економічно недоцільно будувати навчальні заклади на 600-700 місць, якщо їх відвідує лише половина чи третина учнів. Кошти з держбюджету виділяють на опалення та утримання закладу відносно кількості учнів, а нам доводиться платити за утримання порожніх приміщень. Доцільніше замість такої однієї школи відкрити ще одну-дві у населених пунктах, де є потреба.
-  Можливо, школу зведуть як добудову до нового спортивного залу, - зауважила директор Комарівської ЗОШ Ніна Прокопович. - Відкриття останнього, до речі, планується до 1 вересня.

ПРОДУКЦІЯ ОДНОГО З МІСЦЕВИХ ПІДПРИЄМСТВ ПРИКРАШАЄ ПІДЛОГУ ВЕРСАЛЬСЬКОГО ПАЛАЦУ
Зацікавила голову облдержадміністрації і діяльність підприємства «УкрБел» та приватного підприємця
Олександра Краснянського. Останній є власником пилорами і займається переробкою деревини та виготовленням виробів з м’яких порід лісу.
З неприхованим інтересом губернатор слухав розповіді про експорт у Францію, Бельгію, Італію, Німеччину та інші країни Європи продукції ПП «УкрБел».
-  Наше підприємство займається переробкою твердої породи дерева (дуба) та виробництвом з нього масивної паркетної дошки, - зауважив засновник Ігор Масляніков, який нині проживає у Бельгії. - Для цього використовуємо деревину з лісів Буковини, а також з Івано-Франківщини, Львівщини та Вінниччини. Нашу паркетну дошку стелять як у будинках приватного сектора, так і в готелях, ресторанах, виставкових залах та старовинних замках. Покупці останніх
зацікавлені нашою продукцією, бо вона змодельована під ту, яку використовували у ХVІІ-ХVІІІ столітті. Так, остання модель паркетної дошки “УкрБел” прикращає підлогу замку в Версалі (!). Її замовили торік під час однієї з виставок у Парижі, в якій ми взяли участь. Європейцям сподобалась наша продукція, її якість, ціна, дешевша на 15-20 відсотків за їхні аналоги. Також паркетна дошка користується популярністю у покупців з Чернівецької та прилеглих до неї областей. Нині виробляємо від 1200 до 2000 квадратних метрів у місяць. Це не так багато. Будемо надіятися, що замовлення
збільшуватимуться, а  з ними - і обсяги виробництва.
- Усі ескізи нової продукції ми розробляємо самі, - додав директор ПП «УкрБел» Олег Порецький. - Взагалі, на підприємстві працює 25-26 людей. Серед них - 4 жінки. Середня заробітна плата працівників - 1820 гривень. Це непоганий дохід, як для жителів села, так і міста.
ПП «УкрБел» зареєстроване у 2001 році. Як платник єдиного податку, нині підприємство щоквартально сплачує до місцевого бюджету у середньому 25-30 тисяч гривень.


  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА.Фото Дмитра ЯКОВІЦИ
  • Джерело: "Рідний край" від 30.03.2012 року

Tеми