Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

23.02.2012 08:43

ГАЗОГІН НА ПІДГІР'Ї: ДРУГА ЧЕРГА.... ЛІД ПОЧИНАЄ СКРЕСАТИ |  Економіка

- Це питання турбує наших краян, які час від часу звертаються до нас з цього приводу. Зрозуміла річ, воно постійно у полі зору й влади у районі. Як і зрозуміло, що без фінансування з боку держави вести мову на цю тему - годі. Авжеж, влада у районі, як і в області, вишукували змогу, щоб "зрушити" з мертвої точки будову підвідного газопроводу у населені пункти району, які знаходяться на правому березі Сірету. Ці зусилля увінчались успіхом. Завдяки й голові обласної державної адміністрації М. М. Папієву є цілком реальні перспективи, що на будову підвідного газопроводу з столиці надійдуть вже найближчим часом 17 мільйонів гривень.
Як відомо, нині у районі газифіковано 23 сільських населених пунктів, природним газом користуються 9914 абонентів. Це складає близько половини потенційних споживачів.
Отже, завдання нині полягає у тому, щоб підвести газогін високого тиску до Буденця. А вже звідти мережа розгалужуватиметься на інші населені пункти південної частини Підгір'я. Одна з проблематичних ділянок - перехід газопроводу через водну артерію у районі с. Панка, що вимагає додаткових витрат і ресурсів. Раніше відстоювалась пропозиція, що перехід через річку буде надводним шляхом. Але, враховуючи наслідки повені, які останніми роками зачастили в наш край, і пошкодили уже змонтовані свого часу опори для прокладання газогону фахівці вважають, що більш безпечний шлях - будівництво підводного дюкаря. Для цього потрібно провести геологічні дослідження, виготовити проект. Також потрібно виконати проектні роботи від місця приєднання підвідного газопроводу біля с. Панка до так званого нульового пікету. Доведеться випробувати й 2,9 км вже збудованого раніше газопроводу високого тиску, вести перемовини з власниками паїв, де пролягатиме газогін тощо.
Більш детально цими питаннями у нашому районі займається заступник голови райдержадміністрації М. І. Крилюк, який одержав відповідні доручення.
Тож, маємо надію, що вже цього року будуть виконані роботи на підвідній газовій вітці Панка-Буденець-Ропча, а також приступимо до спорудження розподільчих газопроводів у Буденці і Ропчі. Це -програма-мінімум.
  • Автор:Ярослав ЛИЖНИК
  • Джерело: "Рідний край" від 17.02.2012 року

Tеми