Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

20.10.2011 08:54

“ЗЕЛЕНЕ ДОСЬЄ” РОЗКРИВАЄ СЕКРЕТИ |  Туризм

Минулого тижня у Банилові-Підгірному відбувся дводенний семінар-тренінг, в якому взяли участь представники з Києва, Закарпаття та Івано-Франківщини. Його організували представники Міжнародної благодійної організації "Зелене досьє" Тамара Малькова та Надія Шевченко, які приїхали з столиці, а також керівник Чернівецького обласного громадсько-молодіжного екологічного об'єднання "Буквиця" Марина Коняк. З власниками сільських садиб та дрібних приватних господарств Банилова-Підгірного зустрілися у рамках заходу й члени Закарпатської асоціації місцевого розвитку: власник сироварні Петро Пригара та власник фермерського господарства, колишній житель Франції, а нині - України, Орест Дель Соль, а також голова Центру громадських ініціатив Микола Близнюк та інші гості з Косова Івано-Франківської області. У рамках проекту «Зелені інновації - відновлення традиційного сільського господарства в Карпатах» учасники семінару відвідали приватну садибу Георгія Шодринги, Олександра Червоняка, фермерське господарство Сергія Мандрика, пасіку лісничого Банилівського лісництва "Держспецлісгоспу АПК" Василя Сметанюка. Присутні поділилися досвідом та більш детально зупинились над проблемами стосовно ведення господарств, а також взяли участь у майстер-кпасі з виготовлення йогуртів у домашніх умовах.

Ми запросили до розмови голову Міжнародної благодійної організації “Зелене досьє” Тамару МАЛЬКОВУ.
- Ви вперше відвідали Сторожинеччину? Чи будете і надалі співпрацювати з Буковиною?
– Вперше побувала на Сторожинеччині, але вже давно співпрацюємо з “Буквицею”. Разом реалізуємо спільні ідеї та плани. У рамках цього проекту вже відвідали Косів та Нижнє Селище Хустсьського району. З досвідом, який ми пізнали там, й приїхали поділитися з мешканцями Банилова-Підгірного. Далі прямуємо у Сколе Львівської області. Там є потреба організувати семінар на іншу тему – сушіння, заготівля ягід та фруктів, грибів, розвиток сільського туризму, а також подолання проблеми забруднення води. З львів’янами своїми здобутками поділяться косівчани. І надалі будемо відгукуватися на запрошення сільських громад. Також нині працюємо над створенням та пропагандою карпатської торговельної марки -карпатського бренду. Варто, щоб продукція фермерів Карпатського регіону цінувалася і мала свого споживача. Це - важливо.
- Чи реально реалізувати проекти, які створили фермери та сировари Нижнього Селища, у Банилові-Підгірному?
- Впевнена, що досвід фермерів з Нижнього Селища може перейняти будь-хто і будь-де. Зокрема, і
мешканці Банилова-Підгірного, адже тут є можливість розвивати молочну продукцію та тваринництво. Можливо, й не варто копіювати досвід сироварів та фермерів Закарпаття. Треба тільки почерпнути з нього щось корисне, відштовхнутися від набутих знань. Адже виготовляти можна не лише сир та м’ясопереробну продукцію. Запорукою цього має бути велике бажання та наполегливість у досягненні мети. Петро Пригара та Орест Дель Соль готові поділитися тим, яких “синців понабивали” під час реалізації своєї мрії. Якщо у Петра Пригари на реалізацію свого проекту пішло 15 років життя, то у буковинських газдів після тренінгу на це піде значно менше часу.
-  Яким чином можна вийти на інвесторів та міжнародні організації, які зможуть надати фінансову підтримку?
-  Існує дуже розгалужена система фінансування та грантів всеукраїнських і міжнародних організацій. Системи підтримки громадських ініціатив, підприємництва існують в Україні. В основному вони орієнтуються на залучення іноземних коштів (внутрішніх фондів, які підтримують розвиток соціального підприємництва, нині є досить мало). Є чимало програм Європейського Союзу, які, зокрема, стосуються і Чернівецької області. Ці проекти пропагують політику добросусідства України з країнами Європи та транскордонне співробітництво. Також можна звертатися за підтримкою до різних посольств, які організовують конкурси на кращий проект. Наприклад, проект, який нині реалізовуємо, здійснюється у рамках програми “Матра”посольства Королівства Нідерландів. Ця програма виділяє порівняно невеликі кошти (до 15 тисяч доларів) на навчання, поширення досвіду. Бізнес на таких коштах не побудуєш, але навчитися чогось можна.
(Далі буде)

Довідка.
“Зелене досьє” - міжнародна благодійна організація, яка працює у карпатському регіоні протягом 10 років. За цей час втілено у життя близько 20 проектів, спрямованих на підтримку сталого розвитку регіону.
Проект “Зелені інновації - відновлення традиційного сільського господарства в Карпатах” має на меті відновити сучасне господарювання у Карпатах, яке сприяє збереженню природних ресурсів, та підтримати місцеві ініціативи.

  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА.
  • Джерело: "Рідний край" від 14.10.2011 року

Tеми