Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

19.10.2011 09:30

НА КРАСНОЇЛЬСЬКОМУ ДЕРЕВООБРОБНОМУ ЗРОСЛО ВИРОБНИЦТВО  |  Економіка

Схоже, нинішнє керівництво ВАТ “Красноїльський деревообробний комбінат” намагається вдихнути новий імпульс у це напівзанедбане підприємство, на якому свого часу працювало понад півтори тисячі чоловік, а тепер всього -120. Наші кореспонденти мали нагоду побувати там і зустрітися з головним інженером Іваном Бурачуком та начальником меблевого цеху Валерієм Петровським, а також поспілкуватися з робітниками.
В одному з цехів випускають шпон лущений для подальшого використання у виробництві спинок сидінь для шкільних парт. Словом, саме звідси, можна вважати, починається підприємство.
Також тут частково реалізують шпон строганий у Німеччину, Данію, Італію, Молдову, Білорусь. В основному працюють на експорт, але й про вітчизняний ринок не забувають.
Відрадно, що за останні два роки виробництво збільшили вдвічі - виготовили товарної продукції на суму 1,5 мільйона гривень (було 650-700 тисяч гривень). Це дало можливість довести заробітну плату до середнього показника - 1800 гривень.
В іншому цеху - меблевому -виготовляють гнуто-клеєні деталі, які використовують у меблевому виробництві та спинки для шкільних стільців. Тут також приймають індивідуальні замовлення. З серпня збільшили виробництво на 30 відсотків, що у кінцевому результаті позитивно позначилося на заробітній платі робітників, погашенні боргів та дозволило вийти на доволі стабільний рівень.
- Якщо так буде й надалі, то ситуація на підприємстві значно покращиться, - запевняє начальник цього підрозділу Валерій Петровський. - Тепер моє завдання полягає в оновленні матеріальної бази, впровадженні більш сучасних технологій, а, отже, збільшенні виробництва продукції. Словом, курс взяли на вдосконалення.
Як повідомив головний інженер, невдовзі тут встановлять нову лінію, яка дасть змогу нарізувати панелі у цьому цеху, а також два верстати-ножиці для прорізування шпону. Таким чином, зменшаться затрати і, відповідно, збільшаться обсяги виробництва.
Плинності кадрів не відчувають. Більше того, при збільшенні виробництва створюють нові робочі місця. Тепер працюють у дві зміни, а при потребі - у три.
Щодо побутових умов, то у цьому плані похизуватися особливо нічим. Щоправда, є кімната, де люди можуть пообідати, роздягальня, гаряча і холодна вода.
- Електромеханічна служба підприємства нині перебуває у пошуку нових технологій, щоб людина, прийшовши на роботу, якомога ефективніше використовувала час, щоб не було простоїв і збоїв виробництва, - додає Іван Бурачук. - На жаль, через нестачу запасних частин доводиться своїми силами ремонтувати обладнання, підтримувати його у робочому стані.
На деревообробному комбінаті велику увагу приділяють питанню енергозбереження. Отже, практично усі відходи виробництва переробляють і використовують. Це також має позитив - вони не забруднюють навколишнє середовище. У наступному році планують закупити ще один котел ДКВР, який замінить старий і буде більш ефективніший.
Змінився й склад інженерно-технічного персоналу. Тепер залишилося лише троє - головні механік, енергетик, інженер, а також голова правління, секретар та бухгалтерія. А колись було 80 (!), у цехах працювало 1600 чоловік.

  • Автор:Емілія СЛЮСАР. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ
  • Джерело: "Рідний край" від 14.10.2011 року

Tеми