Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

05.10.2011 12:56

"МАРІЯ КЮРІ" З КОМАРІВЦІВ |  Наука

Жодної "четвірки" (звісна річ, за колишньою системою оцінювання) у табелі успішності чи згодом у студентській заліковій книжці. Такою запам'яталася Марина Ігорівна і вчителям Комарівської ЗОШ та Чернівецького ліцею №3, як і відтак - викладачам та студентам Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. Високий рівень знань, допитливість дівчини були адекватно винагороджені: їй запропоновано наукову роботу на  кафедрі неорганічної хімії, де керівником - П. М. Фочук.
Під час навчання вона знайшла свою долю - одружилась з Максимом Коваленком, людиною, яка теж присвятила себе науковій роботі в галузі хімії.
Згодом життя склалось так, що молода сім'я, щоб продовжувати наукову роботу, переїжджає у Австрію, де, зрозуміла річ, є більше можливостей для праці у згаданій царині та, що не менш важливо, відповідна матеріальна підтримка для тих, хто прагне досягнути нових орбіт. Саме у цій країні науковці закінчують навчання в аспірантурі і продовжують наукові дослідження у галузі неорганічної хімії під керівництвом відомого професора Вольфганга Гайса, з котрим, до речі, співпрацюють і досі.
Після захисту дисертацій (Максим Коваленко захистив наукову роботу у 2007 році, а його дружина Марина Боднарчук - у 2009-му) подружжя переїжджає у США на запрошення нанохіміка, професора з білоруським корінням Дмитрія Талапіна, де працюють в Іллінойському університеті.
А вже цьогоріч наша землячка з чоловіком перебрались у Цюріх (Швейцарія) - тепер уже професору Максиму Коваленку у місцевому університеті виділили лабораторію, де разом з дружиною та ще кількома науковцями проводять дослідження та "вирощують" кристали, котрі використовують для створення нових поколінь сонячних батарей та в інших галузях, що базуються на новітніх технологіях. Та й Україна після переїзду подружжя у Європу стала значно ближчою, як, зрозуміла річ, і батьківські пороги.
Молоде подружжя є частим гостем на наукових конференціях, які відбуваються в різних країнах Європи, нерідко на таких форумах зустрічаються і з колишніми викладачами з Буковини. І тоді радості немає меж.
На жаль, наша держава, на відміну від, скажімо, Швейцарії, Гонконгу, США, Німеччини поки що недостатньо виділяє фінансування на такі дослідження, а тому її талановиті сини і дочки змушені шукати роботу за кордоном.
На знімку: Марина БОДНАРЧУК та Максим КОВАЛЕНКО з дочкою Вікторією.
  • Автор:Марина ГУЦУЛЯК.
  • Джерело: "Рідний край" від 30.09.2011 року

Tеми