Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

28.04.2011 09:59

ЗА БЕЗПЕЧНУ ПРАЦЮ |  Економіка та бізнес

Щорічно у понад 100 країнах світу відзначають День охорони праці. В Україні він запроваджений з 2006 року.
У зверненні оргкомітету з підготовки та проведення у 2011 році заходів з нагоди цього дня зокрема йдеться:
“Сучасні українські реалії невтішні: основні виробничі фонди - зношені, інвестицій у їх розвиток надходить мало і, як наслідок, фінансових можливостей для поліпшення умов праці та підвищення рівня безпеки вкрай недостатньо.
Необхідно констатувати, що рівень ризику загибелі, або травмування працівників на підприємствах України, залишається вищим, ніж у розвинених країнах світу.
За даними Держгірпромнагляду, у 2010 році в Україні загальна кількість нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, у порівнянні з 2009 роком зменшилась більше, ніж на 5%, (на підприємствах у 2010 році травмувались 11 698 осіб, у 2009 році -12370, смертельно травмовано 644 особи, у 2009 році - 675).
Організаційний комітет звертається до всіх керівників і працівників підприємств, установ, організацій різних форм власності, центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, профспілкових організацій, об’єднань роботодавців із закликом забезпечити виконання вимог Закону України «Про охорону праці» щодо необхідності впровадження системи управління охороною праці.
Вшановуючи пам’ять тих, хто був смертельно травмованим на виробництві, звертаємось до всіх керівників з проханням вишукати можливості для надання допомоги сім’ям потерпілих, інвалідам внаслідок трудового каліцтва та професійних захворювань у вирішенні матеріальних, соціально-побутових та інших питань”.

ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ УМОВ
У ДП «Сторожинецький лісгосп» налічується 706 працюючих, з них 85 - жінки. Велика заслуга у збереженні такого великого колективу, де регулярно виплачують зарплату керівника підприємства Георгія Ротаря. Службу охорони праці лісгоспу очолює головний спеціаліст з 20-річним стажем роботи у цій сфері Іван Лазаренко. Він знає кожен виробничий підрозділ, кожного працюючого, бо хто приходить на роботу у лісгосп, перш за все, йде на вступний інструктаж з охорони праці до Івана Васильовича, який розробив та ввів у дію перелік нормативно-технічної документації. Чимало зусиль він доклав для оснащення комп’ютерною технікою кабінета охорони праці. Тепер багато керівників та приватних підприємців запозичують досвід у Лазаренка.
За минулий рік для покращення умов праці підприємство витратило більше 285 тис. грн., на одного працюючого - 399грн. або 0,6% від обсягу реалізованої продукції. Проведено навчання та перевірку знань із залученням фахівців управління Держгіпромнагляду у Чернівецькій області, атестацію робочих місць. На належному рівні у лісгоспі провели огляд-конкурс з охорони праці та культури виробництва. Кращими виробничими підрозділами серед лісництв стали колектив Верхньопетрівецького лісництва (лісничий Микола Костюк) та колектив Банилівського лісництва, де керівником один з наймолодших серед лісничих Валерій Шпак. Серед виробничих цехів кращим визнано колектив Чудейського нижнього складу, який очолює Василь Самушко. З майстерських дільниць -дільниця Верхньопетрівецького лісництва (старший майстер Василь Сташеску). Представники адміністрації, профспілкового комітету та спеціаліст з охорони праці відвідали сім’ї потерпілих на виробництві і надали їм матеріальну допомогу.

  • Автор:Петро КИРСТЮК.
  • Джерело: "Рідний край" від 22.04.2011 року

Tеми