Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

13.04.2011 14:21

ЧИ НЕ СКУПЛЯТЬ НАШУ ЗЕМЛЮ ШЕЙХИ З КУВЕЙТУ?  |  Політика

Шановні співвітчизники!
Все настирливіше нав’язується думка про припинення мораторію на продаж українських земель сільськогосподарського призначення. Як і раніше, використовуються аргументи про те, що землі потрібен ефективний хазяїн, що вона сьогодні все-одно фактично продається, що інвестиції в сільське господарство підуть лише тоді, коли земля стане товаром, і при використанні її, як предмету застави для банківських кредитів.
Все це - слова. Вони - напівправда...
Справді, хазяїн - ключова фігура. І попередня, і нинішня практика доводять, що там, де він є, люди мають роботу і достаток, там і сьогодні успішно ведеться господарство. Бо його ефективність залежить від системи господарювання, а не від товарного статусу землі. Зверніть увагу, Героями України впродовж років незалежності в аграрному секторі заслужено стали керівники, які зберегли усталену систему виробничих відносин, не допустили розпаду господарств, шахрайства з основними фондами і землею...
Не варто повторювати прописні істини про конституційне право власності народу на землю, про його єдине право на земельну ренту (воно при продажу землі втрачається), про те, що обман народу з ваучерною приватизацією народного господарства вже «збагатив» людей доходами, цінами, тарифами, злиденними пенсіями і іншими благами «вільного ринку». Продаж землі ще більше прискорить зубожіння людей і втрату не тільки будь-яких перспектив, а й надії на них. Він приведе до соціально-демографічної катастрофи через зселення людей із землі. Таке вже пережили деякі країни, зокрема, недавно - Аргентина та Бразилія. В Україні кожен п’ятий змушений буде шукати нове місце проживання і застосування своїх сил. Це приблизно 9 млн. чол. Така суспільна ціна питання.
У випадку зняття мораторію станеться наступне. Жоден селянин не придбає землі, він і так ледве зводить кінці з кінцями. Не утримається жодне дрібне господарство, що займається рослинництвом і тваринництвом, бо його (задля землі) легко можна зруйнувати за пару місяців. Земля на короткий час знеціниться, бо власники актів на неї (землю ж розпайовували таким чином, щоб легше відібрати) створять пропозицію, що в багато разів переважатиме попит. Таким чином, близько сотні магнатів за безцінь приберуть до рук головне багатство України. Для більшості нових власників земля - товар для продажу. На вторинному ринку вони виручать для себе близько 400 млрд. доларів, фінансові посередники одержать з того 150-200 млрд. Це - фінансово-корупційна ціна питання.
Земля при цьому назавжди перейде у власність зарубіжних господарів. Адреси їх ви знаєте. Для відбирання земель потужно використовуватиметься механізм банківського кредиту. Не гроші підуть до землі, а земля піде назустріч банкам.
Отоді ми справді житимемо за Кобзарем «...на нашій, не своїй землі». Хто сумнівається, поцікавтесь ситуацією у прибалтійських сусідів. Там уже вся земля сільськогосподарського призначення є власністю зарубіжних банків.
В такому випадку треба чесно сказати людям: ми будемо фактично або 51-м штатом США, або автономією Російської Федерації, або протекторатом деяких близькосхідних чи аравійських країн..., бо нові господарі землі визначатимуть долю України. Інакше не буває. А якщо нові власники між собою сперечатимуться, то Україні доведеться пристати на якийсь бік, а ще простіше - розколотися і географічно, і ментально, і історично. Така політична ціна питання.
В такій перспективі, крім українських олігархів, зацікавлені міжнародні фінансові кола...
Загострення світової продовольчої кризи - ще одна причина прискіпливої уваги до української землі. Адже у нас більше п’ятої частини світових запасів чорнозему. Останній економічний форум у Давосі, склад його учасників і предмет переговорів - теж свідчення такої уваги. Україна може стати вирішальним чинником світової політики на користь свого народу. Безглуздо, недалекоглядно таку перспективу віддавати в чужі руки, на поталу чиїмсь приватним та корпоративним інтересам.
Звертаюсь до селян, до голів і депутатів сільських, районних та обласних рад. Не допустіть трагічного розвитку подій! Розгляньте на сесіях питання про продовження мораторію на продаж землі.
Підтримайте пропозицію про прийняття закону щодо використання права оренди, як предмета застави. Ця пропозиція і проект закону надіслані більше місяця тому Президенту України, уряду і парламенту, розміщені в Інтернеті (сайт Соціалістичної партії України). Прийміть рішення з цього приводу на своїх сесіях. Зверніться з тими рішеннями до Верховної Ради України. Час не терпить, адже крім цього закону треба прийняти ще близько двадцяти нормативних актів, які захищають землю, її надра і регулюють земельні відносини. Попросіть народних депутатів звернутися до Конституційного Суду за тлумаченням конституційної норми (ст.13) - «земля ... є об'єктом права власності українського народу» і що вона (ст. 14) «... перебуває під особливою охороною держави». Земля повинна залишитись загальнонародною власністю з вільним користуванням нею на умовах оренди. Цим, до речі, розв'язується і існуюча потреба капіталізації основних фондів в аграрному секторі економіки.
Звертаюсь до інтелігентів у селі і місті. Поясніть небезпеку авантюрного поводження із землею для всього народу, для існування української держави взагалі... Бо якщо так трапиться - виграє тільки купка найбагатших, а ринок землі приведе до перенесення нової вартості землі на ціну хліба і всіх продуктів харчування. Розрахунки показують, що ціни на основні продукти сільського господарства зростуть відразу на третину, на продукти харчування - вдвічі. Така соціальна ціна питання. Це стосується кожного, тут байдужим залишатися не повинен ніхто.
Звертаюсь до керівників і активу усіх політичних партій. Розділіть тривогу, викладену в цьому листі... Забудьмо про політичні розбіжності в цій сфері. Ми зобов'язані захистити землю від розбазарювання, бо вона - основна гарантія нашої ідентичності та суверенності. Не розуміти це можуть лише невігласи, а робити навпаки - можуть лише вороги власної держави. Врешті, ніким не сформульована національна ідея мусить складатися з абсолютно зрозумілих, переконливих для всіх позицій. Земля -власність українського народу, - одна з таких позицій.
Прошу журналістів, творчі колективи газет, радіо, телебачення, інтернету, не бути осторонь цієї теми! Ми ще навіть не уявляємо до яких наслідків приведе початок продажу землі...
Помилки щодо землі не виправляються. Прошу вас, не лишайтеся байдужими! Не дозвольте продати свою Батьківщину!

  • Автор:Олександр МОРОЗ Голова Верховної Ради України ІІ, Vскликань.
  • Джерело: "Буковина" від 08.04.2011 року

Tеми