Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

14.12.2010 08:52

НА БУКОВИНІ ВІДБУЛАСЯ МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ПОГЛИБЛЕННЯ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА  |  Міжрегіональне співробітництво

На Буковині проходила Міжнародна конференція “Кластерні можливості транзитних перехресть Центрально-Східної Європи” за участю заступника голови облдержадміністрації Михайла Гайничеру, представників країн Європейського Союзу, Російської Федерації, Молдови. Мета конференції -забезпечення сприятливих умов для розвитку інноваційно-інвестиційної діяльності та реалізації транзитного потенціалу в зоні спільних кордонів України та країн Європейського Союзу. За словами учасників, Європейський Союз зацікавлений у тісній транскордонній співпраці.
Зокрема, Європейський Союз готовий підтримувати сучасні міжнародні програми прикордонного та міжрегіонального співробітництва у контексті об’єднання зусиль Дунайської стратегії та Східного партнерства ЄС. Як зазначив Михайло Гайничеру, Україна також зацікавлена у подібних проектах. “Євроінтеграція - це один з пріоритетів влади. Тому хотілося б, щоб Україну сприймали як рівного партнера. А такі заходи допомагають подолати чимало існуючих проблемних питань”, - зазначив заступник голови облдержадміністрації. За його словами, однією з найболючіших проблем, яку розглядатимуть під час конференції, є відсутність можливості вільного перетину кордонів з країнами ЄС. “Створення умов для вільного перетину кордону нашими громадянами сприятиме не лише економіці, а й зміцненню інших форм співробітництва – у науковій, культурній та інших сферах”, - наголосив Михайло Гайничеру.
Першими кроками для поглиблення транскордонного співробітництва стануть виділення Європейським Союзом коштів на модернізацію пунктів перетину українсько-румунського кордону, запровадження інформаційної протиповеневої системи. Також за результатами роботи конференції будуть прийняті рекомендації щодо транзитного потенціалу східно-західних та балтійсько-середземноморських сполучень для розвитку інфраструктури. Пілотним проектом у цьому контексті стане реконструкція транс’європейських залізничних сполучень через Польщу та Румунію (включаючи Львів та Чернівці) з паралельним застосуванням європейського і російського стандартів колії. Окрім цього, організатори конференції мають на меті підтримку утворення Підприємницького форуму Єврорегіону “Верхній Прут” як пілотного елементу формування Бізнес-форуму Східного партнерства для сприяння розвитку малого і середнього підприємництва, об’єднуючи у партнерстві приватний сектор, урядові інституції, науково-дослідницькі установи та неурядові організації через конструктивний діалог щодо практичних шляхів і заходів внутрішньо-національного лобіювання, а також підтримки діаспор вихідців кожного регіону.

  • Автор:Прес-служба облдержадміністрації
  • Джерело: "Рідний край" від 10.12.2010

Tеми