Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

28.09.2010 21:50

Музей поетеси Анни Дущак відкриють у її селі |  Слово на спомин

У п’ятницю в Чернівецькому краєзнавчому музеї відбулася меморіальна виставка особистих речей відомої поетеси Анни Дущак. В експозиції – сім збірок її віршів, 38 чорно-білих та кольорових фотографій пані Анни, а також книга «Для гостей» Анни Дущак, які побували в її хаті, що в селі Тисовець.

Також на виставці представлено посвяти Анни, нагороди та дипломи. Зокрема і премія 2007 року, згідно з якою Анну Дущак визнано «Жінкою ІІІ тисячоліття».

Як розповіла завідувач науково-методичного відділу Чернівецького краєзнавчого музею Євдокія АНТОНЮК-ГАВРИЩУК, виставку пам’яті Анни Дущак присвятили дню народження поетеси.

– Сама ж експозиція є передумовою до створення меморіального музею Анни Дущак, – каже Є. Антонюк-Гаврищук. – Він буде в будинку, де мешкала поетеса, у селі Тисовець.
Потрібні матеріали та документи для виставки надала музею найкраща подруга Анни – жителька США Ксенія Гапенко.

Присутній на виставці народний артист України Павло ДВОРСЬКИЙ також співпрацював із поетесою.

– Працювати з Анною Дущак було легко і затишно, вона не нав’язувала комусь свою хворобу, а навпаки – розраджувала, коли в когось була біда, – каже Павло Дворський.

Окрім того, у п’ятницю відбувся благодійний вечір пам’яті Анни Дущак, де виступили композитор і співак Мар’ян Гаденко, народні артисти України Павло Дворський та Ольга Добрянська, гурт «Дзвони», Тамара Севернюк.
Такий вечір планували провести вже давно, коли Анна Дущак була ще жива. Вона сама складала списки тих, кого хотіла би запросити на свій ювілейний концерт. Зараз її мрію втілили у життя. Крім того, у залі театру створили міраж присутності Анни Дущак. Як розповіла сценарист вечора, працівниця облдержтелерадіокомпанії Валентина БОНДАР, усе зробили за допомогою відеокадрів раніше записаних інтерв’ю з поетесою.

Tеми